Trápí vás podzimní plískanice? Věnujte se tvorbě dekorací!

A zaručeně přijdete na jiné myšlenky, a to je v obzvláště těžké koronavirové době, to nejlepší, co si můžete přát. Zůstaňte v klidu a teploučku domova a popřemýšlejte, co byste mohli udělat nového pro zútulnění vašeho bytu či domečku. Nemusíte vyrážet ani do obchodů, které jsou stejně povětšinou zavřené. Stačí si vyjít s dětmi na procházku. Anebo, pokud bydlíte ve městě, kde se zeleni právě nedaří, pozvěte celou rodinu na výlet a vyrazte do přírody. Vymyslete pěší túru, kterou vaše děti zvládnou, a to tak, aby byly z výletu stále nadšené a ne uťapkané.

veselé barevné dýně

Nezapomeňte na velkou svačinu a teplý čaj do termosky, dětem nepromokavé oblečení a pevné botky. Motivujte je tím, že kdo nasbírá nejvíce pěkných kousků, bude odměněn. Pak ale stejně podarujte všechny a jen vypíchněte toho, kdo se nejvíce přičinil. Vysvětlete dětem, že spolu budete vyrábět ozdoby do jejich pokojíčku nebo takové, které se dají nalepit či přichytit na nástěnku. Napovězte jim, že skvěle se bude jako ozdoba vyjímat spadané podzimní listí, které hýří barvami. Děti budou mít plné ruce žlutých, červených, zelených a dalších pestrobarevných listů. V lese jim nenápadně ukažte spadané šišky, žaludy, buclaté mechové polštářky, nechte je všímat si oblázků a pěkných kamínků, větviček.

podzimní dekorace z šípků, mahonu a mechu

Pokud půjdete okolo šípkových keřů, nezapomeňte si doma nůžky, abyste je mohli dobře odstřihnout. Jestliže vašemu sousedovi roste na zahradě okrasný stálozelený keř s ostnitými a lesklými listy, který právě teď na podzim mívá modré drobné bobule a jeho listy se zbarvují do podzimních tónin, nejspíše se bude jednat o mahon neboli mahonii. Požádejte ho o pár větviček, které vaši domácí dekoraci obzvláštní.
Až se vrátíte z výletu, nezapomeňte děti podarovat slíbenou odměnou. A pak si všichni sesedněte k velkému stolu, na který prostřete papírový nebo igelitový ubrus, vyndejte všechny poklady, které jste v přírodě nasbírali a můžete začít tvořit.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru