Správná volba koupelnového zrcadla

V závislosti na velikosti, umístění a na tom, zda jej lze doplnit integrovaným osvětlením, může zrcadlo ovlivnit styl koupelny a stát se výrazným spojencem při tvorbě koupelnového stylu. Na trhu je celá škála koupelnových zrcadel, mnoho z nich i s osvětlením.

kulaté koupelnové zrcadlo

Jak si vybrat koupelnové zrcadlo: 4 základní pravidla

Už jste si vybrali nové umyvadlo a nyní hledáte zrcadlo, aby vaše koupelna byla elegantní, moderní a funkční. Nalezení dokonalého řešení však nemusí být tak jednoduché. 
1. Kam umístím zrcadlo
Nejfunkčnější volbou je určitě umístit zrcadlo nad umyvadlo. V tomto případě se zrcadlo musí perfektně přizpůsobit prostoru, který je nad umyvadlem k dispozici a sladit se s jeho velikostí.
Obecně se vždy snažte dodržovat jednotný styl pro nábytek a zrcadlo: povrchové úpravy, materiály a barvy musí optimálně ladit, aby v místnosti vytvářely harmonii.
2. Jakou velikost pro zrcadlo zvolit
Délka zrcadla by z estetických důvodů neměla překročit délku horní části umyvadla. Při výběru koupelnového zrcadla je dále dobré vzít v úvahu jeho výšku, v závislosti na výšce osob, které jej budou používat. Mělo by vyhovovat všem uživatelům.
Je také důležité zvolit zrcadlo podle velikosti koupelny. Pokud máte omezený prostor, velké zrcadlo, které láme světlo, pomůže místnost opticky zvětšit a prosvětlit.

zrcadlo v růžové koupelně

3. Jaké vlastnosti musí zrcadlo mít
Při výběru zrcadla pro vaši koupelnu by nemělo být nic ponecháno náhodě. Začněme tvarem: obdélníkové, čtvercové nebo kulaté. Zrcadlo musí zdůrazňovat prostředí a být v souladu se stylem koupelny.
Například v případě koupelny v minimalistickém stylu s hranatým nábytku i sanitární keramikou, nešlápnete vedle s obdélníkovým zrcadlem s integrovaným osvětlením.
Je také důležité vzít v úvahu vlastnosti zrcadla. Některé mají například systém proti zamlžování. Takové zrcadlo je kdykoli použitelné.
4. Jaký druh osvětlení vylepšuje zrcadlo
Zrcadla s integrovanými světly jsou elegantní, rafinované a velice funkční. Osvětlení v horní část zrcadla, v závislosti na velikosti a tvaru, šíři rovnoměrné a funkční světlo, které je pohodlné při provádění běžných úkonů.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru