Vhodnost použití dřeva do koupelny

Dřevo je oblíbené kdykoli a kdekoli. Dokonce i v koupelně. Design skutečného dřeva nebo nábytek s efektem dřeva jsou velmi žádané po vybavení koupelen, protože nikdy nevyjdou z módy, neokoukají se a přizpůsobí se všem stylům, od těch nejklasičtějších po moderní. 
Často je však výběr podmíněn určitými pochybnostmi o trvanlivosti a odolnosti dřeva v prostředí, jako je koupelna. I když je dřevo trendy, je důležité, aby bylo funkční, zvláště pokud je v koupelně, kterou používá velká rodina každý den. V současné době existuje mnoho alternativ, takže můžete mít koupelnu ve dřevě, která si svou krásu v průběhu času zachová.

dřevěný koupelnový nábytek

Je dřevěná koupelna moderní?
Ještě před několika lety bylo dřevo výsadou klasických nebo rustikálních koupelen a klasického nábytku obecně. Za moderní byly považovány pouze hladké a lakované povrchy. Díky novým ekologickým trendům a „severskému stylu“ se dřevo dostalo i do běžných koupelen a je materiálem vhodným i pro moderní nábytek.  
Pro ještě aktuální vzhled můžete zvolit různě barevné povrchové úpravy: neutrální nebo jemné pastelové barvy pro přirozenější styl vybavení nebo světlé barvy pro rozjasnění prostředí koupelen. 
Dřevo v koupelně se používá hlavně na nábytek, ale také na podlahy a obklady stěn. V tomto případě jsou odstíny i v moderním stylu vždy přirozené.
Lepší přírodní dřevo nebo materiály s efektem dřeva?
Přírodní dřevo, masiv nebo dýhované, je v současnosti nejoblíbenější volbou pro koupelnový nábytek. Masivní dřevo se obvykle používá pro svrchní desky a police, zatímco tělo a dveře jsou vyrobeny z dýhovaného materiálu. Výzkum materiálů se vyvinul natolik, že efekty dřeva jsou stále více rozšířené a dokonale reprodukují textury skutečného dřeva. Laminát s dekorem dřeva lze použít i na desky s integrovaným umyvadlem. Výrobci se dokonce přizpůsobili trendům a v prodeji jsou i velice povedené keramické dlaždice s povrchem velmi připomínajícím dřevo.  To je samozřejmě otázkou vkusu každého, zda upřednostní cítit pod nohama teplé dřevo nebo chladnější dlaždici. Každá volba má své výhody. Péče o dřevo je vždy náročnější, pokud má vydržet dlouho v dobrém stavu a krásné na pohled.

dřevěný stolek v koupelně
S jakými barvami se dřevo dobře kombinuje?
Bílá barva v kombinaci s dřevěným nábytkem se skvěle doplňuje a tato kombinace je velmi módní. Bílá barva je ideálně přizpůsobená spolu se světlý dřevem vytvořit koupelnu v „severském stylu“. Vhodná je i kombinace dřeva a bíle dýhovaných komponentů u nábytku jako jsou skříňky na kosmetiku a regály na ručníky.
Jasné barvy, jako je žlutá, červená nebo oranžová, také dobře fungují s přírodním dřevem a dodávají prostředí mladiství nádech. Dřevo lze také nalakovat lesklým transparentním lakem, který dodá povrchu jinou strukturu, ale barva zůstane stále v přírodním tónu. Zajímavě působí i nábytek ze dvou odstínů dřeva, které vytváří kontrast a oživují prostor.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru