Zkusme vpustit do svých domovů modrou barvu

Modrá je skutečně velmi příjemná barva a záleží, v jakém odstínu se podá. Celkově se například považuje za barvu, která je klidná, rozvíjí myšlení, pomáhá při meditování a dokáže vytvořit i tajemnou atmosféru. Existuje mnoho různých odstínů a každý z nich má svoje místo v každém stylu bydlení nebo místnosti. Dokonce se hodí i do obývacího pokoje, kdy si v barvách můžeme klidně pořídit nábytek. V tomto případě by to byla elegantní sedací souprava. Výrobci jich nabízí hned několik druhů a podle provedení mají i svoje přednosti.modrá sedací souprava

Sedací soupravy podle vkusu

Kdo upřednostní moderní styl, tak mu bude vyhovovat dvoumístná pohovka s odlehčenýma tenkýma kovovýma nohama, přirozeně bez úložného prostoru. Podle polohy obývacího pokoje není problém zvolit jakýkoliv modrý odstín, který se dá lehce doplnit dalšími díly nábytku nebo dekorací. Elegantně se bude vyjímat i třímístná pohovka a nejlépe, když bude i s polštářky ve stejné barvě. Pro změnu jen taková lenoška s odolným sametovým potahem, je též velmi příjemným kouskem, který zpestří obývací pokoj nebo i halu. Hodně záleží na volném prostoru. Nicméně i sedací luxusní soupravy, které jsou rozkládací, tak ostudu neudělají. Na trhu skutečně existuje dost široká nabídka provedení i barev těchto prvků a tak si zajisté vybere každý.
Jakou modrou jen vybrat?
Pro některé osoby existují jen dva druhy – světlá a tmavá. Ovšem ženy to vnímají trochu jinak. Pojďme se na některé odstíny podívat blíže.
Šmolka – jedná se o barvivo a v podstatě je to křemičitan kobaltnato-draselný. Tento odstín bude vyhovovat rustikálnímu stylu.obývací koutek z různých kousků
Královská – v sobě nese určitý nádech fialové barvy. Rozhodně se jí může chlubit anglický styl bydlení a v kombinaci s bílou barvou je to zkrátka sehraný designový tým.
Námořnická – již název napovídá, že námořnický styl jí bude domovem, ale na druhou stranu prospěje a oživí i severský styl.
Půlnoční – tmavá noční obloha bude vyhovovat spíše místnostem, kde jsou příliš vysoké stropy. Je zvláštní, že s kombinací historických prvků s kousky, které budou reprezentovat moderní minimalistický design, vznikne něco naprosto luxusního. Jen je třeba v tomto směru porozumět správným kombinacím.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru