Jak zařídit obývací pokoj?

Nejlepším postupem je vybrat si hlavní styl, kterým se při zařizování budeme řídit. Proč je důležité zařazovat interiér do určitého stylu? Jednoduše proto, že jedině tak k sobě bude vše ladit. Nehodící se doplňky či mix více stylů působí chaoticky a nevkusně. Je třeba proto dodržet alespoň základní rysy nějakého stylu, protože pak se v místnosti budete dobře cítit. A to je přece základem této činnosti. A z jakých stylů tedy můžeme vybírat?světlý obývací pokoj
Anglický styl se vyznačuje především nápadnými úpravami oken, což obsahuje šňůrky na stahování záclon, okenní sedátka s polštářky, sytě barevné tkaniny se složitým vzorem a bohatou strukturou. Dále sem patří jednobarevné koberce navozující útulnou atmosféru a také krb. Podlahy jsou tvořeny především z dlaždic a jsou poskládány do vzorů. Nábytek tvoří kvalitní dřeviny: mahagonové dřevo, dub nebo sekvoje.
Základem venkovského stylu je nízká a měkká pohovka, na níž nechybí vlněná deka či jiná podobná přikrývka. Po jejích stranách nesmí chybět stolky ani lampy s knihami či různými drobnostmi. Dále nesmí chybět kamna na dříví, případně také otevřený krb. Poznávacím rysem je také nadmíra doplňků rozmístěných různě po místnosti.
Podkrovní styl je tvořen moderním koženým křeslem, velkým kobercem, který má obvykle výraznou barvu, taburetem a také obrovskou pohovkou s výraznými potahy. Pohovku pak zpravidla zdobí velké množství kožených nebo plstěných polštářků.moderní obývací pokoj
Orientální styl se vyznačuje futony, velmi nízkým nábytkem a rozloženými polštáři po podlaze. Jednotlivé kusy nábytku jsou velmi jednoduché a působí klidným dojmem. Podlahy mívají obvykle světlou barvu, s níž kontrastují stěny z tmavých dřevin (wenge, černý jasan). Co byste zde hledali marně, jsou záclony.
Francouzský styl je založen na kvalitě a hravosti. Typickým rysem je kovový nábytek stočený ve spirálách, neobyčejné tkaniny (žinylka, hedvábí, plátno, samet) a jejich elegantní úpravy. Doplňky by měly působit kvalitním dojmem. Celková atmosféra místnosti by měla být klidná, praktická a zároveň líbivá a elegantní.
Středomořský styl se vyznačuje dávkou neformálnosti. Je tvořen keramickými dlaždicemi na podlaze, krajkovými ubrusy, vyvedením v nevelkém množství barev a robustním nábytkem z masivu, případně také ze železa.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru