Podlahy na které se lze spolehnout


Pokud bychom měli posoudit, která podlaha bude tou nejlepší v interiéru, tak rozhodně je dobré se ještě zaměřit na úplný základ, na který se pokládá podlahová krytina. Zajímavé řešení přináší Anhypodlahy, které se realizují již více desítek let. Jde skutečně o produkt, který je ověřený svojí technologií betonování a za zmínku stojí i to, že materiál se zásadně liší od tradičního betonu. Tato směs se vyrábí ve vysoké tekutosti a řadí se mezi samozhutnitelné betony. A to je právě to kouzlo, protože díky tomuto samozhutnění se v anhydritech vyskytuje jen velmi malé množství vzduchu.

anhydrit

Otázkou je tudíž, co je to anhydritová podlaha a má vůbec opravdu tak velké výhody? Žijeme v době, která nabízí o mnohem lepší a výhodnější produkty, které právě ve stavebnictví posouvají příčku do vyšších hodnot. V tomto případě se jedná o litou podlahu. Velmi snadno se aplikuje a je i ideálním materiálem pro toho, kdo má nebo plánuje podlahové vytápění. Litá podlaha má poté takovou vlastnost, že je dostatečně pevná a vysoce odolná, proto není problém ji použít jak v obytných zónách, tak komerčních prostorách.

podlaha

Vlastnosti anhydritové podlahy

Litá podlaha má perfektní rovinatost, čímž rozhodně odpadá samotné stěrkování nerovného povrchu. Díky minimální roztažnosti a dobré vodivosti tepla je ideální pro podlahové vytápění. Důležitá je i samotná rychlost aplikace, kdy je pochozí po dvou dnech a po pěti dnech ji lze plně zatížit. Určitě se vyplatí rovněž i po finanční stránce, kdy si lze objednat u specialistů pouze tolik anhydritové směsi, kolik jí budete potřebovat. Přirozeně velkým benefitem je, že se jedná o biologický nezávadný materiál. Anhydritové podlahy se realizují v menší vrstvě, než jsou v podstatě betonové podlahy. Povrch je připravený na pokládku finální vrstvy, kterou si sami vyberete podle vlastních preferencí. Více o kvalitách litých podlah se lze dozvědět přímo u společnosti Anhypodlahy s.r.o., kde zároveň můžete získat technicky správné řešení vaší podlahy.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru