Pohodlná pohovka: jak si vybrat

Pokud si do obývacího pokoje zvolíte pohovku se sametovým potahem, dopřejete si nejen esteticky zajímavý kus nábytku, ale především příjemné posezení. Najít pohovku, nebo dokonce sedací soupravu se sametovým potahem nemusí být snadné, protože nejde o nejmodernější materiál. K těm dnes patří hlavně eko kůže a látky odolné vůči otěru a snadno čistitelné.
Sametová pohovka nebo sofa může dát obýváku nostalgický dotek minulosti. Sametová pohovka je ve skutečnosti propagovaná jako styl ART DECO nebo RETRO.

červená pohovka

Dnes existují pohovky různých tvarů a barevná paleta může uspokojit jakýkoliv vkus. Sametové pohovky navíc díky charakteristickým vlastnostem této látky mohou nabídnout i takové odstíny potahů, které žádná jiná látka nenabízí.
Sametová pohovka je určená lidem, kteří chtějí dokonalost, lpí na detailech a rozhodně se vyhýbají tuctovosti.
Pokud chcete upoutat pozornost, sáhněte po neobvyklé barvě, jako je třeba růžová. Ta vnese do vašeho domova romantiku a něžnost a už od pohledu slibuje příjemné posezení, ze kterého se vám nebude chtít vstát.
Sametové pohovky se vyrábí v různých velikostech. Kromě dvou a třímístných jsou i pohovky třímístné s prodloužením. Jedna krajní třetina je prodloužená, což umožňuje dokonalou relaxaci, nebo v případě potřeby lze pohovku použít jako provizorní postel.

sametová pohovka

Na vrcholu sametových pohovek jsou ty prošívané, které jsou inspirované minulostí. Určitě jste prošívané čalounění viděli na zámcích. Některé z těchto pohovek jsou kombinované se dřevem v řemeslném zpracování. Tak tomu bylo už v minulém století a kvalita se umí prosadit. Starý nábytek tak inspiruje i současné výrobce nábytku, i když precizní řemeslné zpracování je dnes také cenově ohodnocené a rozhodně jej nejde srovnávat s nábytkem zakoupeným z katalogu, který vám přijde rozložený v krabicích a doma si jej podle návodu sestavíte.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru