Máte chuť na zdravé mlsání?

Mnoho potravin jsou pro náš organismus velmi důležité, protože mají doslova léčivé účinky na naše zdraví, a to ovlivňuje celkový vývin člověka.

Všichni snad víme, že řada vitamínů, minerálů a stopových prvků by měly být v potravinách dostatečně vyvážené, protože dokážou zabránit běžným nemocem a při jejich nedostatku (nedostatečnou výživou) může dojít k postupnému onemocnění třeba některých důležitých orgánů.

Veselá Veverka

Jíst zdravě – to souvisí i s našimi mlsnými jazýčky. Protože, kdo by si nechtěl pochutnat na zdravém jídle a občas i zamlsat.

Například ořechy a oříšky, v jakékoliv podobě i úpravě. Čerstvé, pražené, pomleté v cukroví, obalené jogurtovou polevou nebo čokoládou, slané, pikantní, sladké, uzené… Těch variant nabídky je opravdu moc. A pochutnat si na oříškách a dopřát si je často, tak pro své zdraví uděláte hodně.

oříšky

U nás známý ořech královský, nádherný strom, který má léčivou sílu jak v listech, tak především ve svých plodech – vlašských ořechách, které neobsahují žádný lepek, bez přidaného cukru a laktózy, žádné éčka a SO2. Plody obsahují kromě vitamínů A, C, E, B6, K, též velké množství minerálů (sodík, draslík, selen, mangan, fosfor, lutein, měď), dále kyselinu listovou a kyselinu pantotenovou (B6).

Prospěšné našemu zdraví jsou především tím, že obsahují velký podíl mastných kyselin Omega 3 a Omega 6. Tyto mastné kyseliny spolu s kyselinou listovou jsou velmi prospěšné srdci, dále pomáhají léčit zánětlivé onemocnění kloubů a chrupavek.

Nejenom v našich kamenných obchodech Veselá Veverka, které máme ve více městech, ale pohodlně na našem e-shopu veselá-veverka.cz si můžete vybrat a zakoupit báječné křupání v podobě ořechů a oříšků, které jsou čerstvé a velmi chutné.

A pokud si kliknete na našich stránkách na náš blog, tam se můžete inspirovat mnoha velmi chutnými recepty, kde základ tvoří ořechy.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru