Výběr vhodných textilií

Pokud se zaměříte na vybavení ložnice, tak samozřejmostí by měla být postel a celkové vybavení pro klidný a vydatný spánek. To ovšem velmi úzce souvisí s tím, že je nutné vytvořit i odpovídající zázemí. A to se bez správného zatemnění neobejde. Je tudíž nezbytně nutné se zaměřit na ideální výběr závěsů, které jsou v podstatě nutným prvkem interiéru a především v těchto prostorách musí být i účinným. Jak ale vybrat správné, aby skutečně splnily očekávání a měly jak estetický, tak funkční význam.

závěsy do ložnice

Na co se soustředit při výběru

  • Závěsy do ložnice nebudou plnit pouze okrasnou funkci, ale samozřejmě mohou pomoci skrýt jisté nedostatky. Pokud chcete závěsy jako designový prvek, poté si klidně můžete vybrat i průsvitné, které budou působit lehce a vznešeně.
  • Měly by tlumit denní světlo nebo noční osvětlení, které by pronikalo dovnitř a tím rušilo kvalitní spánek. Ideální jsou v tomto případě zatemňovací závěsy do ložnice nebo lze zvolit i vícevrstvé.
  • Některé mají schopnost i tlumit hluk zvenčí.
  • Určitě se zaměřte na to, které vás budou svojí barvou uklidňovat, rozhodně nic nezkazíte jednobarevnou volbou nebo velmi jemnými dekorativními tvary.
  • I závěsy do ložnice musí ladit s prvky, které se zde nachází. Většinou krémová barva dokáže udělat z ložnice místo luxusu a působí hřejivým a uklidňujícím dojmem.
  • Zamyslet se můžete i nad údržbou a zavolit tak materiály, které jsou přírodního rázu.
  • Dejte pozor i na délku, která závisí na velikosti okna a jeho typu. Velmi pěkně v oknech vypadají textilie, které jsou šité na míru.

černé závěsy1

Závěsy na průchodkách

Ideální možností jsou závěsy na průchodkách, které se snadno instalují a není zapotřebí, je ani nijak složitě upravovat, pokud správně zvolíte jejich délku a šířku.

  • Bohatě nařasené a dlouhé závěsy do ložnice se hodí spíše do místností, které jsou s vysokým stropem. Poté vypadají velmi vznešeně a luxusně. Navíc, když budou splývat po celé délce stěny, poté prostor vizuálně zmenší a místnost působí velmi útulně.
  • Do menších prostorů můžete zvolit nařasenou verzi kratších závěsů. Opět jsou velmi vhodné zatemňovací verze, s ohledem na celkový design prostoru.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru