Přístřešek na auto versus garáž


Je známo, že garážovaná auta se lépe udržují v bezvadném technickém stavu, ale měli bychom se na garážování zaměřit trochu více ze široka. To, co svede garáž, mnohdy dokáže i pouhé kryté garážové stání, jinými slovy přístřešek pro auto. Jaké jsou jeho výhody vůči garážím?

Zabezpečení před srážkami – chcete-li ochránit vůz před deštěm nebo sněžením, jednoduše postačí zajistit, aby na něj srážky nedopadaly shora a z boku, odkud nejvíce vane vítr, tedy zpravidla od severu, západu a severozápadu. Přístřešky na auto https://www.pergoly-trutnov.cz/garazove-stani by tedy měly být stavěny s ohledem na tuto skutečnost.

stání pro auta před domy

Zabezpečení před větrem – silný vítr může vnášet na karosérii vozu drobné kamínky a poškozovat její svrchní lak. Tomu se dá ovšem snadno zabránit i pomocí přístřešku, nemusíte mít nutně garáž. S větrem je to pak podobné, jako s deštěm a sněhem v předchozím odstavci.

Proudění vzduchu – v garážích neproudí vzduch, pokud jsou delší dobu uzavřené, to může mít za následek lepší podmínky pro rozvoj koroze v situacích, kdy např. do garáže vjedeme s mokrým autem nebo s vozem zespodu obaleným vrstvou sněhu z prosolené silnice. V přístřešcích lépe proudí vzduch, rychleji se odpařuje voda a působení korozivních složek není tak rychlé a dlouhodobé.

auto před domem

Lépe vypadá – pravděpodobně budete s námi souhlasit, že mnohem lepší estetický dojem máte z dřevěného přístřešku, který je sladěn se stavební konstrukcí a s okolím vašeho domu, než samostatně stojící či přilehlá garáž. Přístřešky se mohou doplnit popínavými rostlinami a koncipovat tak, aby nepůsobily rušivě a aby vytvářely v terénu harmonický soulad.

Cena přístřešku – na závěr bychom pochopitelně měli zmínit cenu, za kterou pořídíte garáž, a za kterou přístřešek. Jsou to dva nesrovnatelné údaje, stejně tak to platí i u délky výstavby včetně přípravných prací, jako je hloubení základů pro garáž, stavební povolení atd.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru