Šikovní pomocníci v kuchyni

Každý chce samozřejmě mít své nádobí čisté, krásně uklizenou kuchyni a všechno voňavé. Nicméně to nestojí jen na elektronických zařízeních a je třeba si vybavit svoji tajnou skříňku i dalšími pomocníky. A když se podíváte do nabídky od výrobců, bude se vám možná i těžko vybírat.
Houbičky –  možná si říkáte, co na tom je, taková houbička se dá přece jenom sehnat všude. To je možná i pravda, ale otázka je, jakou si chcete pořídit domů vy.

houbička na nádobí

  • Nano houba – ta si poradí i s odolnou nečistotou. Navíc neobsahuje žádné chemikálie, ale pouze pěnu. Je tak dobře účinná kvůli jejím pórům, které jsou velké a poradí si prakticky s čímkoliv. Dokonce neobstojí ani vodní usazenina ze skla, kovu, zaschlý tuk atd. No jednu nevýhodu ale má, protože někdy zmatní lesklé povrchy a také po jejím použití je třeba nádobí důkladně opláchnout.
  • Bio houbičky – ne nebudete vařit chutné houby, ale pokud jste zastánci bio životního stylu, tak se podívejte na tyto produkty. Jsou vyrobeny z recyklovaných pet láhví, ale nemusíte mít obavy, povrch nijak nepoškrábou, takže je s klidem můžete použít na jemné povrchy, sklo nebo nerez.
  • Kompostovaná houbička – ta se vyrábí z juty a jako její výplň je recyklovaná bavlna. Dá se použít samozřejmě několikrát a navíc vyprat i v pračce. Tohle rozhodně potěší ochránce přírody a ty, kteří žijí v duchu „zero vaste“

špinavé nádobí

Kartáče:
I v tomto případě budete mile překvapeni nabídkou.

  • S nádržkou na čisticí prostředek – velmi ušetří spotřebu prostředku na nádobí, jelikož vyteče pouze potřebné množství.
  • Z přírodního bambusu – je odolný kartáč vůči vlhkosti, pohodlný a dobře čistí nejen nádobí, ale rovněž dřez.
  • Kokosová vlákna – kartáč je šetrný k povrchům a skvěle poslouží jako drátěnka, zvládne vyčistit i připálené hrnce a zaschlou špínu. Jeho prioritou je navázání nečistot na sebe a je odolný vůči bakteriím a zápachu. Dokonce je vhodný i na čištění zeleniny.
  • Elektrický pomocník – má samozřejmě v sobě ukrytou sílu a navíc lze vyměnit nástavce podle potřeby. Pro jeho provoz je potřeba čtyř tužkových baterií.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru