Digestoř vyčistí vzduch

Digestoře jsou jedinečné pomocnice a je pravdou, že se bez nich neobejdou žádné kuchyně, zkrátka se staly součástí našich domácností. Ono ani není divu, protože skvěle odsají páru, vůni některých hodně aromatických jídel, které by zaplavily jinak celý byt. Abyste byly spokojeni s její účinností, tak je třeba se pořádně zamyslet nad tím, jaký přístroj si pořídíte.

digestoř

Vybíráme správnou digestoř

V první řadě je třeba se soustředit na její velikost. Vždy je umístěna nad sporákem nebo nad varnou deskou, jinak by její přítomnost pozbyla účinek a význam. Také bude rozhodující, zdali vaříte na elektrice nebo na plynu, ta by měla být o trochu delší. Důležitá je ale i šířka, protože by v podstatě měla pokrýt celou varnou plochu. Dokonce nebude vadit, když bude i přesahovat. Jestli máte pocit, že nechcete mít v kuchyni tak širokou obludu, potom si zvolte jednoduše digestoř s vyklápěcí deskou, kterou po skončení vaření opět schováte do nenápadné podoby.

  • Výkon – jedná se o nejdůležitější parametr a bude hodně záviset na místnosti. Čím bude samozřejmě větší, tím bude zapotřebí vyšší výkon.
  • Energetická náročnost – velmi úzce souvisí s výkonem. Čím bude vyšší, tím se více energie spotřebuje. Proto není nutné kupovat digestoř, která bude mít zbytečně vysoký výkon, který nespotřebujete.
  • Hlučnost – zaměřte se vždy na nejnižší. Horní hranice by neměla překročit 58 decibelů při nejvyšším zapnutém stupni regulace.
  • Odtah – záleží na tom, jaký způsob budete mít doma zavedený. Může být recirkulační nebo odtahová. Dostupné jsou i verze, které jsou kombinované.
    odtahová odvádí vzduch ven, většinou do komína a měla by mít klapku, která by zabraňovala pronikání studeného vzduchu zvenčí.
    recirkulační pracuje se systémem filtrů, nasává vzduch z místnosti a přes filtry jej vrací zpět.
    kombinovaná umožňuje si zvolit funkci, kterou budete potřebovat.

vaření

Dále si lze zvolit digestoř podle umístění a stranou nezůstává ani nabídka bohatých funkcí. Vše záleží jen na vašem výběru a prioritách.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru