Brusné pásy pro profesionální i amatérské využití

Brusné pásy jsou určené pro pásové broušení nožů i pro broušení a leštění kovů, dřeva či plastů. Jsou vhodné také pro broušení a leštění nerezu, uhlíkových a kalených ocelí.

  • Každý profesionál, který pracuje s noži či jinými ostrými nástroji, ví, že se špatným postupem při broušení dá nástroj poničit a už se nedá tento efekt zvrátit.

Proto je nutné používat pouze kvalitní brusný pás, který vylepší vlastnosti broušeného a nebo leštěného materiálu. Brusné pásy se rozdělují podle způsobu použití.

pás SX373

  • Pro úběr materiálu jsou nejvhodnější brusné pásy na kov.
  • Pro jemné broušení a leštění kovů jsou ideálním řešením brusné pásy z materiálů 3M TRIZACT.

Brusné rouno nachází své využití pro nutnost odjehlení nebo sjednocení povrchu.

Brusné pásy na kov

Pro broušení na pásových bruskách jsou určené brusné pásy na kov, u kterých je brusivo upevněno pryskyřicí na bavlněném či polyesterovém podkladu. Tento způsob umožňuje nabídku široké škály zrnitosti a brusných materiálů.

S brusnými pásy lze brousit i pod vodou

Základním materiálem je aluminium oxidu umělého korundu. Brusné pásy s polyesterovým podkladem snesou velký přítlak broušení a lze s nimi brousit i pod vodou. Jsou tedy vhodné jak pro hobby využití, tak i pro profesionální dílny, kdy je zapotřebí úběrové broušení, tvarování, odstraňování nálitků, úkosování a další dokončovací nebo úpravné práce.

R996_2

  • V případě potřeby jemného vybrušování a dokončování tvarů jsou vhodným pomocníkem brusné pásy na plátěném podkladu, protože se lépe přizpůsobí broušenému povrchu.
  • Jsou tedy vhodné především pro broušení na volném pásu, kde probíhá broušení kontur.

Brusné pásy jsou vyráběné ve standardních rozměrech. Pokud tyto rozměry nevyhovují, je možné vyrobit brusný pás na míru požadavkům zákazníka.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru