Jak a s čím nosit tanzanit? 5 tipů od KlenotTV, jak ho vkusně a trefně zkombinovat s vašimi outfity

Tanzanit je poměrně mladým drahokamem, který vás okouzlí pro jeho překrásné barvy. Modré a fialové odlesky se vyjímají ve špercích s tanzanitem tak, že je nikdo nepřehlédne. Kromě toho, že tento kámen dokáže zdobit, může do života přinést i vlnu pozitivní energie. Jak takový drahokam nosit a s čím jej zkombinovat? Přečtěte si pár tipů od KlenotTV a noste tanzanit tak, aby nezapadl v davu.

1. Ať šperk ladí s vaší osobností

Ať už máte v plánu rozšířit vaši šperkovnici o náhrdelník s tanzanitem nebo náramek z perel, určitě budete chtít šperk nosit tak, aby se hodil k vašim outfitům a k vašemu celkovému stylu. Vybírejte tedy tak, aby byl kámen zakomponovaný v takovém šperku, který co nejvíce užijete. Pokud žijete spíše sportovním stylem života a šaty nejsou zrovna vaším každodenním chlebem, dejte přednost decentním náušnicím před visacími kapkami, které se hodí spíše k elegantnímu oblečení.

2. Na ples i do práce klidně honosně

Pokud máte ráda výrazné šperky – mohutné náhrdelníky a velké kameny, přesně takovým typem šperku se můžete ozdobit, pokud zrovna půjdete na ples nebo jinou slavností akci. Pokud trávíte svůj pracovní den v kostýmu nebo v sukni a košili, i tady se nemusíte bát doplnit outfit o výraznější šperk. Konkrétně právě tanzanit se díky svým barevným odstínům snadno zkombinuje s dalšími barvami. Temná modrá, a ne zrovna výrazná fialová doplní bílou košili i tmavé šaty a dodá outfitu punc originality a elegance.

tanzanitovynahrdelnik (1)

3. Přínosy tanzanitu při nošení šperků

Pokud jste si tanzanit vybrali nejen pro jeho krásu a oslnivý lesk, ale i pro jeho účinky a vlastnosti, určitě vám půjde o to, abyste jej správně nosili právě vzhledem k tomu, co má kámen přinést. Tanzanit má otevírat korunní čakru, a tak je vhodné nosit tento kámen právě v horní polovině obličeje, kde se nachází místa, na které má tanzanit vliv. Ideální volbou bude čelenka s ozdobnými aplikacemi v podobně tanzanitu – například se slzičkou dosahující na čelo.

4. Šperk na každý den

Nejlepší variantou v případě, že chcete tanzanit nosit tak, abyste šperk nemuseli často střídat a sundávat, je pořídit si jim ozdobený prsten nebo drobné náušnice. Prsteny, které mají v sobě zasazený tanzanit, nemusí být vždy jen veliké. Můžete zvolit decentní provedení, které se hodí ke všemu, co nosíte.

5. Držte šperky v čistotě

Nezapomeňte, že důležitější, než aby se vám šperky hodily k vašemu stylu nebo aktuálnímu outfitu, je také to, aby byly šperky pravidelně čištěny. Tanzanit je kámen silných vibrací a je tak třeba k němu podle toho přistupovat. Berte tedy na vědomí, že je drahokamy třeba pravidelně umývat pod tekoucí vodou nebo v řece či jezeře. Pokud se v nich bude jen recyklovat negativní energie, budou sice pořád stejně krásné, ale nebudou pro vás mít žádný další účinek, pro jehož víru ho možná pořizujete.

Šperky z drahých kamenů jsou k sehnání ve spoustě variantách. Korálky, náhrdelníky, prstýnky i náušnice tak můžete vybírat přesně podle toho, co je vašemu srdci i stylu nejblíže. Užijte si je za každých okolností, protože přesně k tomu byly stvořeny.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru