Pár nápadů na vybavení obývacího pokoje

Pokud máte rádi venkovskou atmosféru, obývací pokoj ve venkovském stylu je pro vás. Pokud naopak milujete inovace, zařiďte si svůj obývací pokoj v moderním stylu. Jste romantické duše? Styl pro vás je „ošumělý šik“!
Existuje mnoho stylů nábytku pro přizpůsobení obývacího pokoje, stejně jako ostatních pokojů v domě. V závislosti na osobnosti a zkušenostech, každý upřednostňuje určitý styl před jiným. V každém případě se vždy doporučuje inspirovat se v magazínech o bydlení a navštívit pár blogů s danou tématikou. Abyste se zorientovali a pochopili, který styl je pro vás ten pravý, zde je několik možností, z nichž si můžete vybrat právě to, co váš obývací pokoj potřebuje, aby se stal útulným a bezpečným místem pro celou rodinu.

obývací pokoj s dřevěným nábytkem

Ošumělý (chic shabby) styl

Je jedním z trendů pro zařízení domácnosti, který se rozmáhá v posledních letech. Teplý a příjemný styl chic shabby upřednostňuje světlé a neutrální barvy interiérů s romantickým a neurčitým retro vkusem. Do obývacího pokoje si vyberte látkové pohovky ve světlých barvách, nábytek z mořeného dřeva a stolní lampy s látkovými stínidly.

Bohémský styl

Bohémský obývací pokoj je také jedním z trendů ve výběru nábytku v současné době. Je interpretovaný mnoha různými způsoby. Tento styl vybavení mísí nábytek z různých období a různých zemí s originalitou, s mírnou výstředností, a hlavně s živými barvami. Chcete-li svůj obývací pokoj zařídit v bohémském stylu, vyberte si textilie s exotickým nádechem, vybavte si pokoj spoustou zelených rostlin a kuriozními předměty, kterým dáte své originální využití.

Moderní styl

Ti, kdo mají rádi vše moderní, si vyberou nábytek se základními a geometrickými liniemi. Tento druh nábytku upřednostňuje čisté a uklizené prostředí, proto je lepší vyhnout se pokojům, které jsou přeplněny nábytkem a doplňky. Všeho méně je v tomto případě základním pravidlem. Pokud jde o barvy, ideální je neutrální prostředí se světlými a jednotnými barvami nebo odvážné a výrazné barevné kontrasty.

moderní obývací pokoj

Rustikální styl

Ti, kteří milují venkovskou atmosféru, nic nepokazí, když se rozhodnou pro obývací pokoj ve venkovském stylu. Rustikální dřevěný nábytek, obnažené trámy a kamenné podlahy budou nepostradatelnou kulisou nábytku a bytových doplňků. Textilie pro dekorace mohou být sezónní záležitostí, v létě hledající inspiraci v přírodě, v zimě lze sáhnout po klasickém károvaném vzoru nebo rafinovaném tartanu.

Etnický styl

Etnický styl z obývacího pokoje vytvoří místo, kde se schází přátelé a příbuzní v neformálním a příjemném prostředí. Teplé barvy, nábytek s orientálním kouzlem, obrazy s africkými motivy a vše, co pochází ze vzdálených světů, je vítáno.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru