Obývací pokoj není jen o vybrání vhodného nábytku

Stěny v obýváku

Bílá zůstává perfektní barvou pro toto prostředí, a to bez ohledu na zvolený styl nábytku. Je však možné se rozhodnout pro stěny obývacího pokoje v jiné barvě. Venkovský styl nábytku poskytuje možnost zvolit stěny v pastelové barvě, možné je také vkládání dekorací z cihel nebo odkrytých kamenů. Etnický styl nábytku místo toho umožňuje pastelově oranžovou nebo žlutou stěnu, která vytváří zajímavé intenzivní světlo. Moderní a klasický styl nábytku dává přednost tomu, aby stěny byly v každém případě zcela bílé, pokud ovšem není bílý nábytek.

světlý obývací pokoj

V posledních letech se staly také velmi populární tapety, které jsou ovšem v naprosto jiné designové kvalitě, než si pamatujeme z doby před čtyřiceti lety. Již se nepoužívají pro všechny stěny, ale lze jej použít alespoň pro určitou část interiéru. Tapety jsou k dispozici v široké škále vzorů a barev.
Stěny pak mohou být zdobeny různými způsoby. Zarámované fotografie jsou nepochybně jednou z nejoblíbenějších dekorací pro toto prostředí. Pro klasické obývací pokoje jsou preferovány stříbrné rámy, pro venkovské prostředí zase dřevěné rámy a etnické tisky na velkých panelech bez rámů jsou žádané pro obývací pokoje zařízené v moderním stylu. Obrazy jsou samozřejmě také velkou dekorací. V klasickém interiéru jsou upřednostňovány portréty a zátiší, u venkovských krajiny. V moderním stylu jde o obrazy s exotickými výjevy nebo například o hru světel a stínů.

stěna a koberec v obývacím pokoji

Jednou z nástěnných dekorací, které jsou v posledních letech stále populárnější, jak do obývacího pokoje, tak do ostatních místností domu, jsou samolepky na zeď. Samolepky na zeď, které jsou k dispozici v různých velikostech a modelech. Pomáhají jednoduchým, ale působivým způsobem vytvořit požadovanou atmosféru. Díky samolepkám je možné zvýraznit nejskrytější rohy místnosti nebo je možné zcela vyzdobit zeď, která by jinak zůstala úplně prázdná. S nálepkami na zeď není fantazii nijak omezená. Lze zvolit stromy a květiny, zvířata, lidské postavy, klavíry nebo dokonce texty slavných písní nebo básní.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru