Rozvíjejte svůj talent

Každý člověk je šikovný na něco jiného. Někdo báječně tančí, jiný umí hrát na kytaru, další je vynikající odborník ve své profesi, z vyučeného truhláře se časem stane umělecký truhlář, protože jeho talent a nadání do vynese do výšin, kde se chce stále zlepšovat. Zůstaňte zdravě skromní a zároveň neusněte na vavřínech a budujte svůj talent na všech stupních. Čtěte, rozmlouvejte s přáteli, meditujte, naučte se číst ve svých pocitech. Ty vás nikdy nezradí.

člověk s různými dovednostmi

Říká se, že talent je dar od Boha. A něco na tom bude. Jen ho v sobě objevit. Někdo má to štěstí, že ví skoro už v kolébce, čím jednou bude. Vezme ve třech letech housličky do ruky a za čas a při neskutečné píli se stane slavným virtuosem. Zde nebesa talentem nešetřila. Ale i vy ostatní v sobě máte obrovský potenciál, jen si ho uvědomit. Vezměte si, že děláte práci, která vás nebaví. Nejde vám od ruky, jste občas nerudní, v zaměstnání nejste spokojeni, ale stále tam docházíte, protože – co naplat, platí vás za to.
Ale ti lidé, kteří sebrali odvahu a skončili s prací, která je nebavila a šli za svým snem, ti by nám mohli vyprávět story. Začátky nikdy nejsou jednoduché, většinou chybí finance na rozvoj jejich snu. Sen a talent jdou jednu ruku v ruce. Plňte si své sny. Uvědomte si, co jste vždycky chtěli a jděte za tím. Jen odvážný může být šťastný. Směřujte k tomu, co jste vždycky chtěli dělat a váš pohled na svět se změní. Budete sice unaveni, vydáte se ze všech vašich financí, ale vnitru budete spokojeni a budete rozvíjet svůj koníček. Kolik by ubylo nešťastných lidí, kdybychom všichni dělali jen to, co nás baví …

žena s kytarou

Nechte se inspirovat životem a svými sny. Poslechněte je, prociťte, zůstaňte s nimi ve svých představách a nezatracujte je předem, že je to nemožné. Nemožné je jen to, co si zakážete. Síla je jen v tom, co chcete a za čím si stojíte.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru