Trendem v bydlení jsou prosklené plochy

Mnoho majitelů rodinných domů řeší při rekonstrukčních pracích nejen praktickou, ale i estetickou stránku věci. Jedním z prvků, které se v současné době velice uplatňují, jsou velké prosklené plochy. Ty mohou přinést do interiéru nejen dostatek světla, ale také tepla a v neposlední řadě jsou také ve většině případech vkusné.

prosklená plocha

  • Je ale nutné vše před započetím prací dobře rozvážit, abychom všechny prvky dokonale sladili.
  • Velké prosklené plochy nebo také francouzská okna jsou v interiéru prvky natolik výrazné, že je prostě ničím nezakryjete ani jejich působení nepřebijete.

Ideální je, pokud prosklená stěna plynule přechází na terasu nebo přímo do zahrady.Tím pádem máme možnost být stále ve styku s přírodou.

Ideální je propojení posuvnými dveřmi

Důležitou otázkou je, jak propojit dům a terasu. Nejvíce využívané a také interiérovými designéry doporučované jsou dřevěné a dřevohliníkové zdvižné posuvné dveře. Je to v podstatě kombinace fixní a otevíratelné části. Při otevírání (posun klikou) se otevíratelná část automaticky nadzvedne a pak se jednoduše a bez větší fyzické námahy prostě odsune do strany druhá neboli fixní část.

  • Jednoduchá manipulace je dána posunem na ložiskových vozících.

výhled

Dřevo je nejlepší izolant

Mnoho majitelů domů či bytů se obává úniku tepla v případě takto rozměnrných prosklených ploch. Podle odborníků jsou tepelně izolační vlastnosti srovnatelné s moderními typy oken, které jsou osazené trojskly. Tyto prvky jsou vhodné i do takzvaných pasivních domů.

  • Ideálním materiálem na konstrukci prosklených prvků je dřevo.

    • Nejen, že má skvělé izolační vlastnosti, ale také si zachovává dostatečnou pevnost a velice nízkou tepelnou roztažnost.
    • Navíc je dřevo stále nejvíce oceňovaným materiálem i z estetického hlediska.
    • Dřevo se zkrátka dobře shodne s jakýmkoliv dalším materiálem.  

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru