Pokojové rostliny dokážou zázraky

A proto bychom je měli mít doma na každém kroku, nejlépe v obývacím pokoji, kde mají více místa a můžeme jimi zaplnit volný prostor. Buď jako samotné solitéry anebo na parapety v ozdobných keramických květináčích menší rostlinky.
V obývacím pokoji trávíme hodně času a zpravidla se v něm setkává celá rodina. Pohodlně se usadíme na sedačce a vyprávíme si, společně sdílíme své zážitky, čteme, luštíme křížovky, pleteme, háčkujeme, kreslíme anebo se společně díváme na pohodový televizní film. A k tomu všemu potřebujeme čisté ovzduší.

léčivá aloe vera

Některé rodiny se přiklánění k zdravému stylu života a pořizují si do obýváku i do ložnice nákladné čističky vzduchu. Nic proti ničemu. Ale což nás už tak neobklopuje spousta elektrozařízení jako jsou sporáky, lednice, mikro věže, domácí kina, tablety, počítače, chytré hodinky, smartphony … a takhle bychom mohli pokračovat téměř do nekonečna. Neustále vedle nás něco bliká a svítí. Na chodbách máme osvětlené zásuvky, v koupelně nás uvítá osvětlené zrcadlo, pračku spustíme díky vzdálenému připojení.
Tak alespoň při relaxaci v obýváku si užijme klid a obklopme se kouskem přírody. Vneste do života přirozenost a namísto další elektroniky v podobě čističek vzduchu si pořiďte zelené a živé čističky. Pokojovky jsou v tom přebornicemi a každá se specializuje na něco jiného. Krom toho, že pohlcují mikro alergeny a zvlhčují vzduch, dokážou se poprat i s nebezpečnými výpary v podobě formaldehydu, čpavku, benzenu, trichloretylenu i xylenu. Ozdravují naše vnitřní klima.

rostlina tchynin jazyk v květináči

K počítačům a televizím postavte kaktusy, které se umí vypořádat s elektromagnetickým zářením. Pokojovky s velkými listy výborně zvlhčují vzduch a přes den pohlcují oxid uhličitý a vydechují tolik potřebný kyslík. Skvělými přírodním filtrem je zelenec vytáhlý, aloe vera, dracéna, fíkovník drobnolistý známější pod názvem benjamín a tchynin jazyk. Dobře zvládnou odfiltrovat škodliviny, kterými jsme obklopeni, aniž bychom si to, bohužel, někdy uvědomovali.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru