Pokojíček, který sdílí více dětí

Už v útlém věku vašich dětí se můžete setkat s připomínkami ohledně toho, že v pokojíčku díky svým sourozencům nemají žádné soukromí. I malé děti si totiž přejí mít vlastní pokoj, o který se nebudou muset dělit s dalšími členy rodiny. Ne vždy je však v silách rodičů, nabídnout jim větší prostor a každému zvlášť místnost, která by patřila pouze jednomu.
Co však s tímto problémem lze udělat je to, že přizpůsobíte jeden pokoj potřebám více dětí tak, aby neměly žádné větší výhrady.smějící se děti

..1Není na škodu – rozdělit jim pokoj na více částí

Pokoj, který sdílí více než jedno dítě, je dobré vybavit patrovou postelí. Tímto prvotní krokem získáte volné místo pro jiné vybavení a taktéž ho na oko zvětšíte. Každému dítěti můžete nad jeho postel umístit stan nebo takzvaný přístřešek, který mu (nejen) v průběhu spaní poskytne soukromí, které tolik požaduje.
Místnost můžete rozdělit i tím způsobem, že zakoupíte paravan, kterým oddělíte třeba psací stoly, kde potřebují mít děti soukromí na jejich úkoly nebo učení. O nic horší není ani možnost umístit jim na strop koleje nebo tyč, na kterou připevníte závěs.děti s vláčkem

..2Ujistěte jich, že pokoj patří všem

Abyste všechny vaše ratolesti uspokojili v jejich potřebách, musíte jim dát příležitost k tomu, aby si ho zařídily dle vlastního uvážení.
Rozdělte jim zdi, kam si může každé z nich umístit obrázky, fotografie nebo poličky na jejich osobní věci. Takhle organizovaný pokoj bude pro nich mnohem menším problémem, než kdyby měly všechny věci na jedné hromadě a chaos, ve kterém by se nevyznaly.

..3Snažte se docílit toho, aby měly dobré vztahy

Pokud mezi vašimi dětmi nebude převládat váleční atmosféra, můžete se spolehnout na to, že jim tyto změny v jejich pokoji budou nadmíru stačit. Dělit se o něho s někým, s kým vycházejí je totiž něco, co nebude podléhat jejich nespokojenosti z hlediska bydlení v jedné místnosti.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru