Jak vybrat nábytek do dětského pokoje?

Kategorie – dětský pokoj je kategorie tak trochu sama o sobě. Je to první království, ve kterém budou děti vyrůstat, a s touto myšlenkou by měl být celý interiér navrhnut.
 
Ještě než se rozhodnete uskutečnit investici do dětského pokoje, rozmyslete si, jak velká bude. Rodinný rozpočet není nafukovací a nábytek do dětského pokoje představuje nemalou vstupní investici. Je sice pravda, že nábytek do dětského pokoje mnohdy nevydrží drtící nápor dětí v zápalech her, přesto se v tomto případě nevyplatí úplně šetřit. 

Dětský koutek
 
Od podlahy ke stropu
Výběr barev v interiéru do značné míry ovlivní, jak se v daném prostoru budeme cítit. Stejně je to i u dětí, které už od prvních měsíců dokáží rozeznávat barvy, které je obklopují. Je vcelku pochopitelné, že tmavé barvy nebudou do dětského pokoje to pravé ořechové. Trochu ožehavé téma představují i pastelové barvy, které sice dokáží dětský pokoj nádherně ozvláštnit, ale velmi rychle se okoukají. Sněhobílá nebo krémová barva je univerzální a jen tak se neomrzí. Sněhobílé stěny je případně vždy možné ozvláštnit samolepkami s motivem oblíbených kreslených nebo animovaných postaviček.

Design interiéru
 
Nesmíme zapomenout ani na podlahu, která v dětské pokoji hraje stejně důležitou roli. Zapomeňte však na studené linoleum nebo plovoucí podlahu a raději zvolte koberec, který dítě zahřeje během plazení za dobrodružstvím. Koberec by měl vždy barevně ladit s malbou i nábytkem.
 
Nábytek, který je nejenom estetický, ale i bezpečný
U dětského nábytku je kladen velký důraz na bezpečnost. I z tohoto důvodu je dobré volit kvalitní materiál, jako je například masiv. Nábytek by měl splňovat veškerá kritéria pro bezpečnost, zároveň by měl být dostatečně pevný a zdravotně nezávadný. V současné době je už možné narazit na variabilní sestavy, které rostou společně s dítětem. V případě chytrého výběru se tak může dětský nábytek rázem změnit v nábytek pro studenta.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru