Jak na trendy koupelnu?

Při zařizování interiéru svého nového či rekonstruovaného domova každý postupuje trochu jinak. Někdo již dopředu ví, co shání a jde na jisto. Jiný se do poslední chvíle rozhoduje, jaké barvy zvolit, aby celkový efekt byl co nejlepší. Někdo se neohlíží na trendy a zařizuje si místnosti podle toho, co se mu osobně líbí, jiný zase rád kráčí s dobou a při vybavování zohledňuje to, co je zrovna v módě. To samozřejmě platí také pro koupelny. Protože se ale jedná o dlouhodobé rozhodnutí, je třeba si uvědomit, že během životnosti jedné koupelny se vystřídá velké množství stylů, které zrovna budou „šik“. Jak tedy při výběru postupovat, aby tato místnost stále šla s dobou?bílá koupelna
Klasické rady zní: Obklady by měly být nadčasové, ale ne moc moderní, aby interiér časem neomrzel. Je třeba volit klasický styl, aby po nějaké době koupelna nevypadala zastarale. Obklady nemusí být drahé, aby byly kvalitní a krásné.
Ano, tyto rady jsou sice praktické, ale co když někdo zrovna klasický styl neupřednostňuje. Co když má někdo rád barvy a nechce „obyčejnou“ koupelnu? Jediná opravdová rada by tedy měla znít: Zařiďte si vše podle sebe, ale tak, abyste nejednali podle momentálního nápadu. Než skutečně zvolíte určitý styl či vzor, pořádně si promyslete, zda je to pro vás opravdu to pravé.
Koupelna slouží především pro očistu a relaxaci organismu a proto by tomu celková atmosféra měla odpovídat. Klidnou a uvolňující atmosféru dodají tlumenější barvy, ty výrazné si nechte spíše pro doplňky nebo dekor dlaždic na části plochy. Vhodné jsou matné a polomatné povrchy v jemných odstínech, které lze jednoduše kombinovat s přírodními barvami. Velmi populární je v tomto ohledu šedá.
Samotné dlaždice prochází také změnou. Za dobu jejich používání došlo ke zvětšení, takže je pouze minimum spár. Měli by být spíše v jedné barvě, mozaiky či jiné vzory pak lze použít na zem nebo jednu stěnu. Celomozaikové místnosti totiž působí zastarale.světle hnědá koupelna
Vybavení je ale vždy třeba přizpůsobit rozpočtu, který máme k dispozici. Naštěstí již existuje velké množství výrobců nabízející obklady i vybavení v různých cenových relacích, kteří dokážou celkem přesně pomocí předběžné kalkulace vypočítat celkovou cenu. Vždycky je třeba myslet na náhradní díly, protože se může stát, že se dlaždička při konstrukci snadno rozbije. Vždycky ale myslete na pravdivé moudro: Dvakrát řež a jednou měř. Dobře si před nákupem promyslete, zda je to opravdu ten styl, který chcete po velkou část života ve svém interiéru mít.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru