Džungle v obývacím pokoji

Jak zútulnit obývací pokoj, abyste se v něm cítili velmi dobře a měl prospěch na vaše zdraví. Máme pro vás jednoduchou radu jak na to a co budete vše k tomu potřebovat. Vytvořte si doma malou džungli. Zajistíte ve svých prostorách dostatek čerstvého vzduchu. Neboť zelené rostliny jsou zdrojem výměny oxidu uhličitého za kyslík. Tento děj se nazývá fotosyntéza a provádí ji pouze zelené rostliny s chlorofylem.

pokojové rostliny

Některé pěstování květin není vůbec náročné a zvládne to skoro každý. Jestli jste začátečník a květiny vás poslední dobou velmi nadchly, vůbec se toho nebojte a pusťte se do pěstování. Když toho o květinách moc nevíte, je dobré si něco přečíst nebo si při koupi nechat poradit. Ale nakonec se vám osvědčí stejně vaše píle a zkoušky pro rostlinu. Zkoušky myslíme experimentování, co jednotlivá rostlina vydrží. Zda potřebují denní zálivku nebo naopak zalévat vůbec nechtějí. Přelitím jim hrozí smrt. Některé květiny se zalévají jednou nebo dvakrát do měsíce a rostlince to bohatě stačí. Jsou to nenáročné rostliny. Do začátku bych doporučila něco jednoduchého například Zamiokulkas, který vydrží relativně cokoliv až na přílišnou zálivku. Jejich umístění je do místa, kde není přímé sluneční záření, ale zvládnou i denní slunce. Dokáží si poradit i ve stinných místech, ale moc neprosperují. Jejich zbarvení listů může být různé os světle zelené po tmavé listy. Záleží podle druhu koupeného Zamiokulkasu. Další jednoduchou rostlinou je Lopatkovec. Má krásné bílé až nazelenalé květy a jasně zelené listy.

rostliny

Lopatkovec nevyžaduje sluneční svit, naopak by se mohl na přímém slunci spálit.  Zálivka je občas, když si nebudete jistí, pár dní počkejte a jakmile začnou polehávat listy, je to známka toho, že chce zalít. Přílišnou zálivkou mu listy naopak začnou žloutnout. Rostlina může být krásně košatá a velká. Jen chce svůj čas a jemnou péči. Mezi ty složitější rostliny patří například Calathea. Je to náročná potvora. Je jich několik druhů a některé podmínky jim vůbec nesvědčí, ale když přijdete na to, co chtějí, jsou to krásné zajímavé rostliny, okrasné svými listy. Jejich zajímavostí je jejich natáčení ke světlu. V nočních hodinách se stáhnou.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru