Vybavení dětského pokoje

Zařizování dětského pokoje pro vaše první miminko je velkou zábavou. Každý den sedíte na internetových stránkách a rozhodujete se, co všechno budete potřebovat a jak pokoj vyzdobit. Můžete se vrhnout do klasických tradičních barev. Pro holčičku růžovou a pro chlapečka modlou. Už jen vymalování pokojíčku je velká zábava, když jednu stranu místnosti natřete na jasně růžovou barvu. Nebo naopak na zářivě modrou. Pokoj se okamžitě rozzáří a vytváří krásné zátiší. První věcí co by nemělo chybět v dětském pokojíku je dětská postýlka. Kterou ovšem stejně v prvních měsících nebudete mít v pokojíčku, ale v ložnici, abyste měli své malé, co nejblíže a stávání k němu bylo pohodlné.

miminko

Můžete pořídit postýlku s nebesy. Vytvoří to zátiší pro miminko a bude mít klidný spánek. V letních dnech bude bránit slunečním paprskům. Rozhodně nesmí chybět na zeď nad postýlkou nějaké okrasné prvky. Například balónky s nápisem jména očekávaného dítěte nebo plyšové obláčky. Variant je spousta a rozhodně budete mít dilema co vybrat, aby to bylo to pravé. Do dětského pokojíku můžete umístit skříň s přebalovacím pultem. Rozhodně skříň pod přebalovacím pultem využijete ať už na náhradní plenky nebo na hygienické pomůcky jako jsou vlhčené ubrousky, krémy, pudr, náhradní přebalovací podložky a spoustu dalších věcí. Čím větší skříň bude tím lepší. Ovšem jen do velikosti aby se vám na přebalovacím pultu dobře manipulovalo. Na tomto místě budete trávit v prvních měsících spoustu času a je dobré mít vše potřebné po ruce. Další nedílnou součásti je koupací vanička.

přebalovací pult

Některé jsou už tak moderní, že je můžete mít na podstavci přímo v dětském pokojíku. Nebo je můžete umístit do koupelny. Záleží, kolik máte v koupelně místa. Neměli bychom zapomínat ani na pohodlí maminky když bude kojit. Proto je dobré pořídit k postýlce pohodlné křeslo nebo ušáka. Vytvoří vám pohodlí a v nejtěžších chvílích můžete v něm sedět a dohlížet na své miminko. K ušákovi měkký koberec a na bílou stěnu nálepky s dětskými motivy. Například s lesními zvířátky. Je ještě spousta dalších věcí. Záleží jen na vás.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru