Čeká vás obnova koupelny?

Koupelna si už žádá nového kabátku? Koupelnička neslouží už jen k mytí rukou. Čeká vás energické období, kdy budete plánovat, shánět a vybírat. Plánování je nejsnadnější, i když i zde se mohou střetnout vaše názory a hádka je na světě. Ale spíše se pokuste o domluvu. Vaše koupelna je malá a na místo sprchového koutu požaduje manželka rezolutně vanu? A vy nechcete ustoupit ze svého oblíbeného sprchového koutu s tím, že se nehodláte sprchovat po zbytek života ve vaně, která podle vás slouží jen ke koupání? Domluva je přece tak snadná. Pořiďte vyšší sprchovací krátkou vanu, která se do vaší koupelničky vejde a manželka se v pohodě ponoří (i když se skrčenýma nožkama) a vy budete mít svůj oblíbený sprchový kout! A bude vyhověno vám oběma.

mytí rukou v koupelně

Nejtěžší bude patrně „shánění“, a to kvalitního řemeslníka, který si umí poradit s obklady. Možná nakonec zjistíte, když zedník sundá obklady, že bude třeba i vyměnit vodovodní potrubí anebo si usmyslíte, že umyvadlo bude jinde, než bývalo. Pak začněte se sháněním i vodoinstalatéra. A co elektřina? Rozvody budou stejné, anebo vaše manželka téměř po každém navštívení koupelny lamentuje, že by potřebovala elektrickou zásuvku na přesně opačné straně?

rekonstrukce koupelny

Anebo si všimla u kamarádky rafinovaně zavěšeného fenu, kulmy, či co všechno ženy potřebuji na úpravu vlasů – na zdi a hned vedle zástrčka, takže kamarádka má své potřeby neustále k dispozici a nemusí fen vyndává neustále ze skříňky a uklízet ho. A vaše manželka si tuto vychytávku oblíbila a požaduje ji v nové koupelně také. Vyhovte jí. Vaše nová místnůstka by měla splňovat všechny předpoklady příjemného pobytu v ní a pokud můžete, udělejte vše pro, abyste vy oba či vaše rodina byla plně spokojená. Ale už nám k tomu přibyl i elektrikář! 
Ničeho se neděste, i když vám můžeme potvrdit, že sehnat v dnešní době kvalitní odborně zdatné řemeslníky, a navíc jejich práci sesynchonizovat tak, aby na sebe činnosti navazovaly a oni se nezdržovali, protože kvalitní zedník či instalatér má nasmlouvané další zakázky, může být velmi těžké. Ale máme pro vás radu. Oslovte větší firmy, které se zabývají například i výstavbou či renovací koupelen, a to proto, že disponují všemi důležitými profesemi, které mohou vyslat na obnovu vaší nové místnůstky v bytě či rodinném domku. A synchronizace prací a záruka je v jejich režii!

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru