Nechte se inspirovat přírodou

Přírodou, mocnou čarodějkou a dodejte vašemu domovo životadárnou zeleň ať již v květináčích anebo si přineste z obchodu kytičku barevných květů připomínajících jaro. V této ponuré době plné šedi a krátkých slunečních dnů občas pociťujeme stavy smutku nebo i úzkosti z toho, co přijde, co nás v dohledné době čeká.
Proto je třeba dělat si radost drobnými věcmi, a i barevná kytička ve váze na jídelním stole nám může přinést vzpomínky na jaro, sluníčko, připomene nám zpěv ptáků, poletující barevné motýly. Dodejte vašemu domovu novou jiskru. Začleňte do svého bytu novou živou vegetaci a doplňte ji přírodními materiály bez zbytečných chemických nátěrů a toxinů.

vzrostlé stromy

Dnes má zelenou návrat k přírodě. Nemusíte hned přestavovat celý byt včetně nového nábytku, ale novou policí, či skříňkou z čistého přírodního materiálu si udělejte radost. Možná ve dřevu najdete zalíbení a rozšíříte postupně obnovu vašeho interiéru. Dřevo je krásné samo o sobě, nepotřebuje žádné zvláštní úpravy a už vůbec ne barvy. Ono se samo přirozené krásné, dá vyniknout letokruhům. Přivoňte si a ocitnete se v lese plném života.

obývací pokoj s květinami

Mnohé odborné výzkumy ukazují, že začleňování přírodních prvků působí příznivě na naši psychiku, uvolňuje napětí, a dokonce odbourává stres. Dostatek světla, světlé přírodní doplňky a vzrostlé zelené květiny v keramických nádobách v barevných anebo pastelových tonech, dodají našemu domovu na útulnosti. Volte oblé tvary stolku, nábytku. Hrany nenarušují tok energie a ta může volně proplouvat prostorem. Stejně tak vlnky nebo kruhy přinášejí do bytu jemnost, citovost a hebkost. Převlékněte polštářky do vlnkového povlečení. Poohlédněte se v obchodě po obrázcích s různými mandalami a ten, který vás osloví, pověste doma na zeď a pozorujte ho. Mandaly také pomáhají ke zklidnění duše stejně jako ho nacházíme i v čisté přírodě.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru