Vyměňte staré bydlení za nové

Dlouho přemýšlíte o rekonstrukci celého bytu z důvodu nevyhovujícího stavu chátrajícího vodovodního potrubí, které je potřeba vyměnit za plastové, zjišťujete, že osvětlení vám už také nevyhovuje a díky novým moderním elektrickým spotřebičům zásuvky už také nestačí? A možná už ani ne i jistič, na prošlapané koberce se už nemůžete ani podívat. A byt je z hlediska celkového uspořádání už pro vás také nevyhovující?

ruka podává klíč od bytu

Co naplat, nastal čas rekonstrukce, kterou je nutno důkladně rozplánovat. V první řadě jsou velmi podstatné vaše finanční možnosti. Jste – li šťastlivci, kteří dokázali našetřit potřebný obnos, protože už při nastěhování do starého bytu počítali s budoucími zásadními opravami, klobouk dolů. Našetřit peníze v dnešní době z běžného platu je někdy i nadlidský výkon. Kdo ovšem ještě stihnul kdysi výhodné stavební spoření, může si gratulovat. Přesto všechno ale počítejte s určitými finančními rezervami. I když si naplánujete celkovou částku, kterou chcete na opravu bytu věnovat, vždycky se najdou skryté vady, které odhalíte až při bourání příček, výměně elektrorozvodů anebo zjistíte, že činnost firmy, kterou jste si zjednali na stavební práce bez uzavřené smlouvy se tvářila sice výhodně, ale s dalším navýšením nákladů jste nepočítali.

instalatér provádějící opravy

Je dost věcí, které byste měli promyslet a zabezpečit ještě před samotným spuštěním rekonstrukce.
V první řadě si ujasněte, jako částku jste schopni a ochotni investovat a vždy počítejte s finanční rezervou. Včas si zjistěte, v jaké bance vám poskytnou výhodný úvěr. K tomu budete potřebovat srovnání, které najdete na internetových srovnávačích anebo prostě banky jednotlivě navštivte. Rozmyslete si, zda si najmete firmu, která vám zajistí všechny odborné práce anebo si nasmlouváte jednotlivé řemeslníky. Firma bývá zpravidla sice dražší, ale výhodné pro vás je to, že odpadá shánění řemeslníků, jejichž práci pak musíte zkoordinovat tak, aby se sebe vzájemně nečekali a práce plynula bez zbytečných časových ztrát.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru