Ochrana majetku? Jedině vhodným pojištěním!

Bezpečnostní zámky, kamery nebo monitorovací systémy? Rozhodně pomohou, bezpochyby zamezí vniknutí nežádoucích osob do nemovitosti nebo pomohou při řešení kriminálních činů. Nepomohou ale s nejčastější pojistnou škodou ani s dalšími haváriemi, se kterými se lidé každodenně potýkají. Při haváriích nebo mimořádných událostech lze totiž ochránit majetek jen vhodným a kvalitním pojištěním, v případě kalamit nebo neštěstí, jako je povodeň nebo požár, totiž můžete přijít doslova na mizinu.

skvelydomov.cz_ergo_cz_uvodni

Pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti

Domov je jistota, o kterou nechcete přijít. Základním pojištěním majetku je proto pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Tyto pojistné produkty bývají zaměňovány, ale stačí si představit dům nebo byt jako krabici. Když jí otočíte dnem vzhůru, vše, co spadne dolů, se týká pojištění domácnosti. Naopak veškeré pevné části, které zůstávají, patří pod pojištění nemovitosti.

Pozor na podpojištění

Při sjednávání těchto dvou pojistných produktů dbejte na pojistné částky, aby nedošlo k riziku podpojištění. To se týká většinou neaktualizovaných nebo zastaralých smluv, ve kterých jsou sjednané nižší než reálné částky. V případě škody je pak plnění mnohem nižší a nemusí pokrývat náklady na pořízení nového vybavení nebo opravení poškozených součástí. Výhodné je proto pojištění majetku online jen na základě výměry v m², kdy se pojistná částka kalkuluje paušálně.

skvelydomov.cz_ergo_cz_01

Včetně katastrofických rizik

V základní ceně tohoto komplexně sjednávaného pojištění jsou základní i katastrofická rizika, včetně rozbití skla z jakékoli příčiny, zkrat na elektromotorech nebo odcizení stavebních součástí. Samozřejmostí je pojištění elektroniky bez limitu. Pomocnou ruku vám nadto podají na nonstop asistenční lince, kde se hlásí pojistné události, ale pomohou i s urgentním řemeslným servisem při akutní potřebě instalatéra, sklenáře nebo elektrikáře.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru