Jak vybrat obklady do koupelny

Pořizování nové koupelny nebo její modernizace se řídí hned několika různými faktory. Od ceny po design musíme řešit jednotlivé složky vedoucí k vysněné místnosti, která se tak může stát oázou klidu. Jak tedy postupovat?
Úplně prvním faktorem při rozhodování bývá rozpočet. Jeho nastavení lze vypočítat tak, že se počet metrů stěn, které chceme obložit, vynásobí cenou obkladů za metr čtvereční. Ta se pohybuje od 150 korun za čtvereční metr, ovšem v závislosti na materiálu se velmi různí. Po tomto rozpočítání si ujasníme, kolik chceme maximálně dát za metr čtvereční a podle toho postupovat při výběru designu. koupelna z kameneSamozřejmě, nesmíme zapomínat také na ostatní náklady, jako je práce obkladačů.
Nyní již známe cenovou relaci, v níž se budeme pohybovat, tedy se směle můžeme pustit do výběru obkladaček. Klasika je tvořena keramikou, která ještě stále patří mezi moderní součást této místnosti. Navíc s sebou přináší spoustu variant barev a také stylů, jež může kombinovat. Mnohem větší parádu nadělají přírodní materiály, kterými je dřevo nebo kámen. Tyto nemusí být po celé koupelně, skvělý efekt udělají na jedné její části. Kvůli vodě je pak vhodné, není-li touhle částí přímo sprchový kout, protože by mohlo dojít k výskytu plísní, řas nebo by to mohlo vyvolat problémy s odtokem vody.originální koupelna
Pokud se zamýšlíme nad barvami, je třeba zohlednit především své preference. Člověk, který je vyznavačem divokých barev a má je i v ostatních místnostech, se tak klidně může zařídit i zde. Pro ostatní platí, že méně je někdy více. Pokud tedy vybíráme vhodné vzory, řídíme se tím, co dlouhodobě preferujeme. Výstřel do tmy v podobě červené koupelny by se nám časem mohl okoukat a dokonce i začít vadit.
Vhodnou barevnou variantou jsou jemné tóny smíchané s klasikou – tedy bílou barvou. Pokud toužíte po trochu originálnější variantě, zvolte imitaci dřeva přímo na obkladech. Musíte volit takové druhy, kterým nevadí vlhko – převážně se jedná o tropické dřeviny, jako je například bambus. Dřevo dodá místnosti teplý dojem a velmi osobitý ráz. A časem se rozhodně neomrzí.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru