Jak si poradit s vlhkostí v koupelně? Nedejte plísním žádnou šanci.

Nadměrná vlhkost v koupelně se tvoří přirozeně a zabránit tomu nijak nemůžeme. Co však můžeme je zmírnit vlhkost a především ochránit naši koupelnu před vznikem plísní, kterým se ve vlhkém prostředí velmi dobře daří. Každý z nás se ve své koupelně chce cítit co možná nejlépe a přítomnost zdravý škodlivých plísní je jednoduše nežádoucí. Naštěstí i s vlhkem se dá účinně bojovat.křída pomůže v boji s vlhkostí

Větrat, větrat a zase větrat

Jistě, to je první a nejdůležitější rada. Větráním pouštíme vlhkost z koupelny ven a ona se tam tak neusazuje. Ovšem pokud v koupelně nemáme okno, může nastat problém. Důležité je větrat dostatečně a hlavně pravidelně. Po každém koupání je potřeba alespoň na půl hodiny okno otevřít, v případě, že okno v koupelně není, na stejnou dobu zapněte odvětrávání. To je dobré zapnout již v průběhu koupání.
Ale nejen během koupele a po ní je potřeba větrat. Pokud jste zvyklí, že v koupelně také sušíte prádlo, odvětrávání byste měli mít zapnuté i po tuto dobu. Ve vlhkém prostředí prádlo stejně dostatečně neuschne.

Správný výběr ručníků

Vlhkost v koupelně mohou ovlivnit i mokré ručníky a předložky na podlaze. Jestliže necháváte mokrý ručník přehozený v koupelně uschnout, nezapomeňte, že každá textilie, která je mokrá vlhkost do vzduchu zase vypouští. To se dá vyřešit správným výběrem ručníků. Vhodným materiálem je v tomto případě bambusové vlákno, které zvyšuje savost ručníků ale i jiných textilií. Rychle pak schnou také textilie vyrobené z mikrobavlny.plíseň v koupelně je nežádoucí

Jak to dělaly naše babičky

Spolehnout se ale můžete i na staré dobré babské rady. Problémy s vlhkostí totiž netrápí jen nás. I naše babičky tento problém musely řešit a to obvykle po celém domě. Pomůže několik obyčejných bílých školních kříd svázaných k sobě. Ty umístněte tam, kde vám nebudou zavazet a nechte je na místě asi měsíc. Po tuto dobu budou křídy vlhkost nasávat do sebe a to velmi ovlivní vznik plísní. Poté je nutné je opět vyměnit za nové.
Stejně tak může pomoci i sůl. Kuchyňskou sůl nasypte do menší nádoby a umístněte ji do rohu v koupelně, tak aby vám nádoba nezavazela a vy ji omylem nevysypali. Sůl do sebe vlhkost spolehlivě absorbuje, ale musíte vždy hlídat, aby nenasákla příliš. V tom momentu je opět nutné ji vyměnit.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru