Zdobí vaši koupelnu umakart? Nejvyšší čas ji zrekonstruovat!

Dlouho jste sháněli bydlení, až se vám konečně poštěstilo se nastěhovat do panelákového domu a za přijatelné nájemné. Časem jste se dopracovali k tomu, že jste se rozhodli byt koupit a možná už nastala ta pravá doba na novou rekonstrukci. Staré panelákové byty pamatují koupelky s umakartovým jádrem. Dříve se prostě jinak nestavělo a tyto prostory se dost odbývaly a bývaly spolu s toaletou a komorou nejmenšími prostorami v bytě. Navíc se považovaly spíše za užitkový prostor a už vůbec se nepočítalo s nějakou relaxací.

žena při sprchování

Dnešní doba se ale tváří jinak. Koupelna by měla být místem, kde pobýváme rádi a s oblibou. Cožpak si nezasloužíme po dni plném honiček a vyzvedáváním dětí ze školek, ze zájmových kroužků, nákupů, uondáni příchodem ze zaměstnání – spočinout v báječné voňavé lázni a dopřát si půl hodinku jen pro sebe? Ale to bychom nesměli spočinou v umakartce. Jistě, někomu nic jiného nezbude než si pohovět ve stařičké koupelce, ale není to žádná slast a už vůbec žádná romantika. Hlavou narážíte do otočného plechového umyvadla, vana je mírně rezatá, nad hlavou naproti na zdi na vás vystrkuje růžky starý teplomet se šňůrkou. A váš pohled z vany končívá na staré umělohmotné skříňce, které byly instalovány s železnou pravidelností do všech koupelen.

propojená koupelna s toaletou
A přitom vaše koupelka může zářit novotou a úplně jiným uspořádáním. I z minima umí šikovný bytový architekt vytvořit maximum radosti, a to zrovna pro vás a vaši „lazební místnost“. Na trhu existují architekti, kteří se orientují přímo na přestavby koupelen a dovedou vám navrhnout úžasnou studii. Budete překvapeni, co všechno dovedou „dostat“ do tak malého prostoru, ale tak, že bude zářit a bude neskutečně útulný. Volte asymetrické tvary umyvadla. U rohového umyvadla se zdá být úspora místa, ale nevejde se pod něho skříňka s úložným prostorem, které jsou naopak v mini koupelničce velmi potřebné.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru