Postýlka je základ

Vybíráte výbavu pro příchod miminka. Nastávající rodiče si tento okamžik většinou velmi užívají. Zařizují dětský pokoj a všechnu potřebnou výbavu, které by neměla chybět. Místnost, která se stane dětským pokojem, se musí na příchod novorozence řádně připravit. Musí se vymalovat, uklidit někdy i zvažujete položení nové podlahy. Nechcete nic podcenit a musíte mít vše "ťip ťop". Krásný interiér s jedinečnou postýlkou s nebesy. Někteří lidé to považují za kýč, ale proč vlastně? Nebesa měli už v dávných dobách králové a šlechta. Proč neudělat ze svého prvorozeného malé princátko nebo princeznu. Vždyť to jsou vaši potomci.

postýlka

Rozhodně záleží i na druhu postýlky, kterou vyberete. Musí být praktická, když je novorozenec úplně malý a když trochu povyroste a už se plazí nebo chodí, je dobré, když se dá postýlka přizpůsobit na ohrádku na zemi. Některé postýlky mají více možností jak se zrovna zajistit a složit. Některé jsou naopak fixní a slouží jen v období, dokud je miminko malé. Některé postýlky máte na nožičkách a jiné mají pod sebou jeden šuplík jako dobrý zdroj úložného prostoru. V dnešní době je na výběr z mnoha a mnoha variací a stylů. Většinou se ale postýlky vyrábí v bílé barvě. Je to znak čistoty stejně jako narozené miminko.

chrastítka

Nad postýlku se dají kromě nebes upevnit i kolotoče, které mají různé funkce. Mohou se otáčet, hrát uspávací klidnou melodii anebo ve tmě svítit. Dětem to pomáhá při usínání. Na takovým kolotoči mohou být upevněny plyšové postavičky, nebo různé chrastítka, zrcátko, aby se miminko vidělo a další zajímavé hračky pro miminko. Rovněž můžete pořídit krásné praporky se jménem miminka nebo plyšové balónky. Které se přidělají na zeď nad postýlku. Ovšem nemusíte mít vše. Možná kombinace nebes s plyšovými balónky na zdi už budou trochu moc. Vytvořte pro své dítě jedinečný prostor na odpočinek.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru