Originální, jednoduché a levné dekorace do dětského pokojíčku.

Každý dětský pokojíček by měl být hezky vyzdobený, aby se v něm ratolesti cítili co nejlépe. Skvělé je, když si takové dekorace mohou vyrobit úplně samy. K tomu, aby se děti zabavily a mohly si samy vytvořit skvělé a originální dekorace do svého pokojíčku jim postačí obyčejné plastové brčka. Dají se z nich vytvořit vskutku zajímavé a veselé dekorace. A protože tu máme jaro, zkuste jim sehnat co nejvíce barevných brček.s plastovými brčky se děti dokonale zabaví

Přivítejte jaro veselými barvami

Děti barvy milují, připravte jim dostatek barevných brček a může se začít tvořit. Na barevné střapečky, které se dají zavěsit do prostoru, bude zapotřebí brčka nastříhat asi na třetiny. Pak už stačí jen vzít provázek, drátek nebo plastovou pásku. Alespoň deset brček dejte k sobě a uprostřed svažte. Brčka se rozhodí do všech stran a vznikne tak zajímavá střapatá závěsná dekorace.
Pokud vám nastříhaná brčka ještě zbyla, nevyhazujte je. Děti si z nich mohou vyrobit veselá sluníčka, rovněž se hodí k zavěšení například na okno. Nejprve budou děti potřebovat větší kruh z tvrdého papíru nebo kartónu. Na tento kruh už pak stačí jen nalepit, nejlépe tavnou pistolí brčka, pěkně jedno vedle druhého, tak aby kruhový podklad nebyl vidět. Nakonec stačí přivázat provázek na zavěšení.
Sluníčko nebo kytička, se pak z brček dá vytvořit ještě jedním způsobem. Základ bude tvořit malý kruh vystřižený z barevného papíru. Okolo kolečka budou děti opět lepit menší kousky nastříhaných brček a na jejich konce stačí poté přilepit menší kolečka, rovněž vystříhaná z barevného papíru. Vznikne pěkně barevná a originální jarní kytička, pokud použijete papír i brčka ve žluté barvě, budou mít děti sluníčko.čím více barev seženete, tím lépe

Originální girlanda

Girlandy jsme zvyklí věšet po bytě během vánočních svátků. Girlandy ale mohou být i veselou a nápaditou celoroční výzdobou dětského pokojíčku. Potřebovat budete silnější provázek, který zavážete na suk na jeho konci. Brčka bude opět potřeba nastříhat na menší kousky, připravte si také malé korálky a dostatečně silnou jehlu, aby mohla propíchnout plastové brčko. Pak už stačí jen navlékat. Nejprve korálek, poté brčko a tak stále dokola. Hotová barevná girlanda se dá zavěsit kamkoliv do prostoru.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru