Zpestřete si podzim novými doplňky

Při pohledu z okna vaši duši obestírá smutek a nastupuje depresivní nálada? To, že právě mrholí, v jednom kuse prší a do toho bijí hromy blesky, přece nemusí vaši náladu zničit. Nenechte se ovlivňovat nepříznivým počasím. Třeba nastal čas, abyste se vrhli do zútulňováni vašeho domova. Je třeba si najít něco, co vás nabudí, potěší vaše oči i srdíčko. Dopřejte si nové doplňky, které vám připomenou současné roční období.

hrnky ve tvaru dýně

Podzim nemusí být jen nevlídný, deštivý, blátivý a nepříjemný. Může být naopak – sic někdy, ale pak to stojí za to – slunečný, kdy poslední paprsky se přece jen proderou skrze mraky a zalechtají vás na tváři. Pak co nejrychleji opusťte byt či dům a nastavte tvář slunečním paprskům, které dovedou zázraky. Vaši tvář a duši prohřejí a prosluní. Hned vám bude lépe na světe. Světlo totiž pomáhá zahnat depresivní nálady, natož přirozené sluneční světlo.
Podzim je i barevný, jen se podívejte okolo sebe. Nejlepší bude, když vyrazíte do přírody nebo alespoň do nedalekého parku. Pod nohama vám šustí spadané pestrobarevné listí, zvedá se mlha, zahlédnete spadat kapičku z oroseného listu. Všímejte si těchto drobností a pohlaďte je alespoň pohledem. Příroda je mocná čarodějka a dovede nám, když chceme, odpomoci od smutku. Už jste naladěni?

podzimní barevná přírodní dekorace

Pak je nejvyšší čas pustit se do práce! Sebou jste si vzali nůžky na větvičky a velkou tašku, kterou začněte plnit. Čím? Čerstvě ustřiženými větévkami, na kterých zůstaly krásné červené šípky, jinými zvláštně kroucenými větvičkami, opatrně poskládejte žaludy a spadané barevné listí, které jste sesbírali z trávy. Zakopli jste o pěkný kulatý kámen? Pokud není velikosti pštrosího vejce, přidejte ho do tašky. V proutěném košíku v obývacím pokoji se bude mezi ostatními přírodními dekoracemi pěkně vyjímat.
A po návratu, v klidu a teple domova, si uvařte voňavý čaj a začněte tvořit pro potěchu oka a duše.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru