Zpříjemněte si bydlení živými květinami

S pokojovými rostlinami je sice více práce než s umělými kytkami, ale život ničím nenahradíš … Co naplat, pokojovky jsou živé, ale proto si je pořizujeme, protože vnášejí do našich příbytků krásu, barvy a kousek přírody. A musíme se o ně starat jako o každou živou bytost. Jejím nákupem péče nekončí, ba začíná. Nejprve je třeba zvolit správné místo. Ne každou květinu můžete umístit, kam je vám libo. Některá miluje slunce a přímé světlo, jako například ibišek. Ten je vhodné postavit – pokud je to možné – přímo na parapet k oknu a pak se vám odmění nádhernými květy. Kvete sice jen krátce, ale stojí to za to. Vyberte si v obchodě z více barev, ať je potěšeno nejen vaše oko, ale i srdce. Vybírat můžete z plnokvětých a jednoduchých, červených, žlutých, oranžových, modrých. Venkovní ibišek dokáže i přezimovat na vaší zahradě.

červeně kvetoucí ibišek

Vraťme se do našeho příbytku. Určitě se ve vašem obývacím pokoji najde pár míst, která by si zasloužila osadit pokojovými květinami, a to nejen proto, že přes den dýchají oxid uhličitý a vydechují kyslík.
Víte, že jsou i druhy, které fungují jako čističky vzduchu? A než si kupovat elektrické zařízení k čištění vzduchu v místnosti, není lepší zvolit přirozenost? Když květiny odvedou práci, pročistí vzduch a ozdraví klima v obytném prostoru už jen tím, že jsou? Nehledě na jejich barevnou krásu, když rozkvetou. Hned je doma veseleji. Navíc jsou takové přebornice, že dokážou absorbovat škodlivé výpary, které se uvolňují z laků a barev, které byly použity na výrobu nábytku, kterým se obklopujeme. Pokud zrovna nemáte ekologicky vyrobený dřevěný nábytek.

hrozba oxidu uhličitého

Jiné umí redukovat plísně, zachycují prach anebo zvlhčují vzduch. Tento poslední atribut je důležitý hlavně v současné době, kdy jedou topení v panelákových bytech naplno a jsme nuceni dýchat suchý vzduch, který lehce dráždí ke kašli a může způsobovat různé dýchací obtíže a podporovat vznik onemocnění.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru