Křupavá krustička probudí chuťové pohárky

Kuře jako takové je ve všech podobách samozřejmě oblíbené. Všichni si rádi pochutnáme, pokud samozřejmě jíme maso, na chutném kuřecím steaku, kuřecí směsi nebo na pečeném stehýnku se zelím a bramborovým knedlíkem. Nicméně když procházíme místem, kde se právě kuřátka prohání grilem, tak nás to zrovna nenechá v klidu. V první řadě nemluvě o té vůni, která se line pěkně daleko a potom, když objevíme, odkud celá ta libůstka pochází a uvidíme tu nádhernou okořeněnou krustičku, tak všechno jde stranou. Touha alespoň kousek vložit do úst, tak vede k tomu, že si rádi vystojíme frontu. Gril na kuřata nás totiž nalákal nejen vůní, ale rovnou i tou barvou, kterou máme možnost vidět. Je pravdou, že totiž ne vždy stačí nabídka fastfoodových variací. A pokud máte svůj vlastní obchod s nabídkou občerstvení, poté rozhodně neprohloupíte s grilem a ani s nabídkou kvalitně ogrilovaných kuřat.

elektrický gril

Těžká volba

Ono ani tak není složité se rozhodnout, že je to vlastně dobrá investice, navíc gril nemusí být příliš velký. Spíš jde o to, který je ten lepší. Bude to elektrický gril na kuřata nebo snad by byl lepší na plyn? Při dnešních cenách energií to může trochu zamotat hlavu a není nic jednoduššího, než si zjistit veškeré potřebné informace. Výkonné jsou ve skutečnosti oba dva typy.

Elektrický gril

Nabízí samostatné ovládání jednotlivých špízů za pomoci polohového přepínače a navíc se špízy dají skvěle upravit podle velikosti masa, tudíž nevadí, jestli bude větší nebo menší porce. Dá se krásně nastavit tak, aby se žár dostal do všech míst pěkně rovnoměrně. Nechybí ventilovaný prostor. Elektrické modely jsou vybaveny quartzovými trubicemi, ale samozřejmě v nabídce jsou rovněž i s kovovými topnými tělesy. Celonerezové provedení elektrického grilu na kuřata má snadnou údržbu, odkapávací misku a díky vnitřnímu osvětlení se dá maso pěkně pozorovat zvenčí. Je ideální možnost si vybrat velikost podle uvážení, na méně či více kuřat. Výhodou je, že je možné zde připravit i jiná masa nebo zeleninu či chutné špízy.

plynový gril

Plynový gril

I v tomto případě se dá upravit vše potřebné na velikost grilované porce masa a rovněž si lze zvolit i vhodný gril na ideální množství kuřat. Rozhodně je výhodou samostatné ovládání výkonu hořáků a otáčení každého jednotlivého špízu. Některé modely jsou vybaveny infračervenými hořáky a tepelnými pojistkami nebo mají čelní výsuvné sklo. Plynový gril na kuřata je dodáván s instalovanými LPG tryskami a sadou trysek pro zemní plyn. Samozřejmě ani v tomto případě nechybí řádné osvětlení. Ten kdo má vybraný jazýček, tak dá přednost grilovanému kuřeti na plynu, údajně prý má maso o malinko výraznější chuť.
V nabídce grilů na kuřata je mnoho různých verzí a možností. Podle potřeby si můžete vybrat nejvhodnější gril, který vás plně uspokojí a naplní očekávání vašich zákazníků. Vždy se budou rádi vracet na vaše grilované kuře.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru