Jak se nenapálit s výběrem řemeslníka

Dáme vám pár dobrých tipů, jak vybrat správného řemeslníka a jak se nenapálit při jeho výběru. Výběr máte ostatně lehčí v tom, že kvalitních odborníků, kteří rozumějí své práci a nadto ji i mají rádi, je pomálu. O to je to ale těžší se takovém řemeslníku dostat na kobylku, respektive se k němu propracovat. Takovíto řemeslníci mají na roky dopředu o zábavu, tedy – o práci – postaráno.

šikovný zedník při práci

Nenechte se ale odradit. Právě to, když budete plánovat s předstihem, si budete moci dobrého profesionála „zarezervovat“ na dobu, kdy budete potřebovat vy, ale počítejte i s dobou půl roku. A pokud seženete velmi kvalitní „fasádníky“, pak i dva roky. Na šikovného, a hlavně spolehlivého řemeslníka se vyplatí počkat! Hledejte reference, chtějte vidět jejich práci. Kvalitní profík se nemá za co stydět a ukáže vám fotografie svých realizací. Dejte si pozor na kladná hodnocení například zedníka na jeho vlastní webové stránce. Může se zakládat na pravdě, a nemusí. Je lepší hledat kvalitního zedníka ne nezávislých stránkách, kde právě budou zveřejněny i fotky z realizací staveb, za které ručí.
Pozor na doporučení známých, že mají dobrého kamaráda, který je i instalatér. Využijte jejich nabídky jen, když vám zaručí, že byli s jeho prací spokojeni. On to totiž může být dobrý kamarád, ale špatný instalatér.

stavba domu na klíč

Okolí. Pokud můžete, vybírejte zdatného profesionála jen ze svého okolí, ušetříte pak i na dopravě, ale i v případě – někdy i stavebních komplikací, tomu se prostě někdy nevyhnete, to k vám bude mít řemeslník blízko. Mnoho věcí se tak vyřeší rychleji a bez komplikací.
Smlouva o dílo. Důležitá věci. Bez smlouvy nezačínejte spolupráci s žádným cizím řemeslníkem. Takovou smlouvu jako když najdete v případě nepříjemných reklamací. Vyžadujte, aby smlouva obsahovala rozpis plánovaných prací, materiálu, kalkulaci a harmonogram činností.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru