Jak renovovat obývací pokoj různými způsoby

Jak na to

K modernizaci obývacího pokoje nejsou třeba přemrštěné finanční výdaje. Někdy stačí provést jen pár změn, a to vlastním přičiněním. Jindy si lze dát tu práci a čas a najít vhodný obchod se slevami a výprodejem. V obou případech může být výsledek překvapující.

obývací pokoj

Vybavení obývacího pokoje

Tři způsoby, jak proměnit obývací pokoj, dát mu nový vzhled a náboj a vytvořit útulný prostor pro relaxaci celé rodiny a pro příjemně strávené chvíle:
• Výměna nábytku – radikální změna, která vyžaduje čas, organizaci a finanční výdaje (i když nemusí být velké). Lze šikovně nakoupit zboží dobré kvality se slevami 50 a více % a dokonce i s dopravou zdarma. Nakonec můžete pořídit velice kvalitní zboží za hubičku a být tak velice spokojení.
• Úprava stávajícího vybavení – pokud nechcete utrácet, stačí přidat nebo vyměnit pár drobností, jako je malý stolek, přehoz na pohovce, stínítko na lampě, závěsy, výrazné dekorace. Mnoho věcí si můžete vyrobit sami a oživit tak léta stejný prostor.
• Přestavba nábytku – bez finančních výdajů můžete vytvořit úplně jinu strukturu pokoje. Jen musíte najít vhodné řešení, jak nově a odlišně vše uspořádat. Ideální stav bude, pokud přestavbu spojíte s vymalováním pokoje v jiném stylu. Tak můžete nábytek přesunout úplně jinam, usnadníte si malování a budete zařizovat vlastně nový pokoj.

dekorace v obývacím pokoji

Příslušenství

Obnova příslušenství je velice dobrý nápad pro ty, co nechtějí moc utrácet za nábytek. Pořízení nových ale výrazných prvků může pokoj oživit. Zkuste nové polštáře, vzrostlé pokojové květiny, nový obraz, koberec k sedací soupravě. Pokoj rozzáříte novými záclonami, závěsy s volánky, přírodními doplňky ze sušených květů, drobnostmi z proutí. S nevelkou finanční investicí si můžete pořídit elektrický krb, který nemusí být napojený na komín a stačí mu zásuvka. Nemusíte s ním ani topit, ale dokonalou technologií vytvoříte atmosféru praskajícího krbu. To je z hlediska provozních nákladů zanedbatelné a estetický efekt je velice silný.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru