Originální obrazy na zeď

Pokud bychom z našeho domova odstranili některé prvky, přestal by být domovem a stal by se jen obyčejným nebo dokonce sterilním bytem. Těmito nezbytnostmi jsou různé dekorační předměty. Tedy věci, bez kterých bychom se v podstatě obešli, ale které by nám rozhodně chyběly. Mohou to být například textilní doplňky nebo obrazy na zeď.

_vyr_1273_ashild

  • Pod pojmem „obraz“ si zřejmě každý z nás představí něco jiného.
  • Někomu se vybaví staří mistři a někdo nedá dopustit na moderní nebo abstraktní umění.

Obraz ale nemusí být pouze zarámovaná malba.Současná doba nabízí mnoho možností, jak si právě ten svůj domov dotvořit k naprosté dokonalosti. Velice oblíbenými dekoracemi na zeď jsou mapy v různých podobách a v mnoha materiálových provedeních.

  • V této oblasti máme mnoho možností, jak si oživit interiér.
  • Stačí sjednotit styl a najít to pravé.

Do rustikálně zařízeného pokoje se jistě velice dobře hodí obrazy na zeď, které doplňuje rám z pravého dřeva.

Fantazii se meze nekladou

Někdy je ale dobré popustit uzdu fantazii a trochu experimentovat. Což znamená, že můžete vytvořit dokonalý kontrast. K tomu mohou posloužit obrazy, které jsou vytvořené z neobvyklých materiálů.

  • Kupříkladu kovové dekorativní obrazy působí na první pohled trochu studeně, ale pokud se vhodně zkombinují s ostatními bytovými prvky, dodají interiéru originální vzhled.

Tyto neobvykle řešené obrazy se mohou doplnit například zajímavým osvětlením. Pokud se obraz pověsí tak, aby nepřiléhal těsně ke zdi, a pod něj se naistaluje podsvícení z LED diod, pak se vytvoří souhra stínů a místnosti to dodá tajuplný až nadpozemský vzhled.

Ocel na zeď? Proč ne

Trendem poslední doby jsou ocelové obrazy, které zobrazují především zmíněné mapy. Tyto prvky nemusejí zdobit pouze naše domovy, ale vnesou patřičný styl i do kanceláří nebo průmyslových interiérů. Ocelové nebo kovové obrazy se skvěle shodnou s moderním kovovým nábytkem strohého provedení.

_vyr_1638_1047086179_001

  • Zajímavým řešením jsou soubory dvou obrazů se stejnými motivy vyrobené v odlišných barevných odstínech. Asymetricky zavěšené dva černé kovové obrazy doplněné stejným motivem v bílé barvě budou netradičním, ale o to zajímavějším prvkem, který upoutá každou návštěvu na první pohled.
    • Anebo můžete barvy obrátit a zavěsit dva bílé po stranách jednoho černého.

Výrobci nástěnných dekorací vytvářejí pomocí moderních technologií zvláštní efekty. Tyto obrazy mohou mít hloubku, kterou si přizpůsobíte světelnými prvky.

Inspirace najdete všude dostatek

Pokud si nejste jisti, co je přesně tím pravým do vašeho interiéru, pak můžete využít radu některého zkušeného bytového designéra. Anebo najít inspiraci na internetu. Nápadů, jak si vytvořit jedinečný domov, tu najdete celou řadu.

  • Je to jen o tom nebát se experimentovat.
  • Je to přeci váš domov, tak proč si ho nevytvořit k obrazu svému?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru