Zeleň obývací prostor zútulní

Květiny jsou živé bytosti, které s námi rády sdílejí obytný prostor, jen jim dejte příležitost a odmění se vám. Sic vyžadují naši pozornost ve formě pravidelné zálivky, stírat prach z listů a občas je důkladně osprchovat. Dnes se už dají zakoupit i umělé květiny v květináčích, které jsou leckdy k nerozeznání od těch pravých a nevyžadují tolik času k opečovávání. Jsou vhodné pro umístění do tmavých koutů místnosti, kde by živé kytky jen trpěly a neprospívaly by.

designový interiér obývacího pokoje

Ale co si budeme namlouvat. I když živoucí květiny je třeba alespoň jednou za dva roky přesazovat, zastřihávat, hnojit a věnovat jim veškerou péči, obývací pokoj dokážou zútulnit mnohem více. Rozmlouvejte s nimi, pochvalte je, jak pěkně rostou a odmění se vám bohatou zelení. Možná není zcela vědecky prokázáno, že nám rozumí, ale sami poznáte, že laskavé opečování na ně má vliv.
Obytným prostorám dodají šmrnc. Květina může být jedinečným solitérem, který lze tvarovat, a zastřihávat do podoby, která se vám líbí. Skvělý pro tvarování je ibišek, jenž ovšem vyžaduje hodně světla, nejlépe kvete na přímém slunci. Máte-li možnost, postavte ho na parapet a budete se radovat z jeho krásných červených, oranžových či žlutých květů. Pořiďte si rovnou dva druhy, ať máte porovnání, a to jednoduchý a plnokvětý. Snadno se i rozmnožují. Až je budete opět zastřihávat, stačí vložit odstřižené větvičky do nádobky s vodou a zanedlouho pustí kořínky. Rozdejte je známým, kolegům v zaměstnání, potěšte jimi své blízké. Nic vás to nestojí a uděláte radost živým dárkem.

kytka v květináči umístěná v obývacím pokoji

Do hal a prostorných obývacích pokojů pokojové květiny prostě patří. Nejen, že místnost prozáří a oživí, některé dokážou čistit i vzduch. Pořiďte si pár „čističek“ a budete v plusu se svým zdravím.   Stálezelené pokojovky prospívají i našim očím a duši. Zelená barva, a to už vědecky prokázáno je, uklidňuje.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru