Obývák je centrem dění v rodině

Nejen kuchyně, ale hlavně obývací pokoj je centrem v rodině, kde se všichni scházejí a hlavně navečer. Přes den jsou rodiče zpravidla v zaměstnání, malé děti ve školce, dospívající dítka v zájmových kroužcích a všichni se scházejí doma někdy i v podvečer. Není nic hezčího, že se navečeřet a odkulit se na pohovku v obýváku. To bývá někdy křiku, když zasednete někomu jeho místo. A přitom už sotva držíte oči na stopkách, ruce vám klesají do klína a dopadá na vás klid a harmonie domova. A říkáte si alespoň na chvilku si oddechnout. Děti se zaberou do hry, bohužel nejlépe na tabletu a ostatních technických vymoženostech, ale vy jim ho výjimečně z rukou nevytrhujete, protože vás láká vaše už zahřáté místečko na pohovce.

sedací souprava s křeslem

Zdálky k vám zaznívá hovor vašich ratolestí a vy jste rádi za tu chvilku pohody a klidu, když se dítka zrovna nepřekřikují a výjimečně jsou v souznění.
A k tomu, abyste trávili příjemný odpočinek, budete potřebovat útulnou sedací soupravu, která vám dovolí se pěkně natáhnout nebo křeslo s podnožkou, kam si nohy pohodlně protáhnete. A co zkusit houpací křeslo? V každém případě je skvělé, když každý z rodiny má v obýváku své stálé místečko, o kterém ví, že na něho vždycky čeká, i když přijde domů třeba navečer.

kožené křeslo s podnožkou

Někdo se rád uvelebí v sedacím vaku. Ten, kdo má zdravotní problémy, upřednostní gymnastický míč, na kterém se může protahovat, popojíždět a cvičit i během sledování televizního programu. Dřívějšímu boomu – klekačkám už je dnes odzvoněno, ale přesto jsou lidé, kterým posezení v klekačce vyhovuje. Pro vyšší postavy je vhodný starý oblíbený „ušák“ – velké křeslo s vyvýšeným podhlavníkem, který se vrací stále do módy. A může být i s taburetem, kam si postavíte sklenku dobrého kvalitního vína a s podnožníkem. Co víc si přát k příjemné relaxaci než křeslo, které vám vyhovuje a kam se pohodlně poskládáte a nikde vám nic „nečouhá“ …

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru