Vpusťte barvy a dětskou fantazii do jejich pokojíčků

Vybavení do dětského pokoje dnes už není žádným oříškem jako bývalo před x-lety, kdy nebyl k dostání nábytek na přání. Ledaže byste si ho tehdy nechali vyrobit u šikovného truhláře. Kdežto dnes, kam se podíváte, tam naleznete dětský nábytek barevný, strakatý či sladěný do jednoho tonu – růžovou pro holčičku anebo v modrém pro kluka. Stačí si jen vybrat. Pro holčičky jsou úžasná nebesa nad postel, kdy se bude vaše ratolest cítit jako princeznička z pohádky. Klukovi nebesy radost nejspíše neuděláte, ale tapetou s jeho oblíbenou postavičkou z oblíbeného seriálu určitě ano. Časem je vhodné vyměnit i lampičky, které jste pořizovali pro batolata, a protože čas neúprosně letí a z malých batolat se postupem času vyloupli školáci, nastává doba změn.

holčičí barevný dětský pokoj

Školní děti potřebují kvalitní osvětlení u psacího stolu, aby mohli při plném světle psát domácí úlohy a neničily si zrak. Méně jasné světlo zvolte u jeho postele, kde lampička už bude dítě jen doprovázet do říše snů. Tam není třeba jasného světla, ba naopak.
Dítě by mělo mít svou skříň s policemi či tyčí na pověšení oblečení, aby si zvyklo na udržování pořádku. Stejně tak dbejte na to, aby si dítě alespoň občas uklidilo nepořádek nejen ve skříni, ale i v šuplatech. Systematickou výchovou se vám možná podaří odchovat pořádkumilovné dítě. A když ne, něco maličko, alespoň malé semínko v něm někde hluboko zasejete. A v dospělosti se možná budete divit, kde se ve vašem tehdy nepořádném dítěti, vzal v dospělosti zodpovědný člověk, který uznává řád.

dítě si kreslí na pracovním stole

Jakmile dítě začne dospívat a vy budete měnit nábytek v jeho pokoji, nechte ho, ať si samo vybere zařízení pokoje. Bude potěšeno, že jste mu dali důvěru a bude si nových věcí více vážit, právě proto, že jste ho podpořili v jeho sebevědomí a bude se tak cítit dospělejší.
Dětský pokoj a jeho vybavení kopíruje povahu a osobnost vašeho dítěte.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru