Zařizujeme království pro naše děťátko

A je to tady. Největší událost mladé rodiny je na spadnutí. Narodí se vroucně očekávané miminko a mladí rodiče začínají uvažovat nad dosud prázdným pokojíčkem. Ale, budoucí maminko a tatínku, není třeba nikam spěchat. Sotva se váš potomek narodí, určitě nebude potřebovat hned svůj pokojíček. Stejně nejprve bude s vámi sdílet zpravidla ložnici a veškerý váš volný i nevolný čas. Ale na druhou stranu jsou tatínkové, kteří si nedovedou představit, ani v případě svého prvního potomka, že by se v noci nevyspali a měl by je rušit dětský pláč. Jsou i takoví. Tak v tom případě šup do zařizování dětského pokojíčku a maminka si tam dopraví i místo na spaní.

dětský pokoj pro kluka

Dětský pokojík, zvláště pro malé děťátko, které v něm bude vyrůstat, by měl být barevný a veselý, aby se vašemu synkovi či dcerce v něm dobře pobývalo. Aby v něm bylo spokojené a radostné. Určitě nezastavujte všechen prostor nábytkem, byť by se vám z celého srdce líbil. Uprostřed nechce dost velký prostor pro dítě na hraní. Ať si tam může skládat stavebnice, jezdit autíčkem, jen co trochu povyroste a nemuselo se proplétat mezi nábytkem. Když už jsme u nábytku – vybírejte ho se zakulacenými hranami, předejdete tak zbytečným úrazům.

děti si hrají u okna

Určitě nevolte do prostoru skleněné ozdoby a buďte prostí skleněných výplní. Raději police nebo dvířka. Sklo zvolte maximálně do výplně vstupních dveří, abyste měli i jakýs takýs přehled, co vaše dítě v pokoji zrovna vyvádí. Ale sklo určitě bezpečnostní. Stejně tak už myslete dopředu. Vaše dítě nebude jen sedět na koberci, který – mimochodem je dobrým doplňkem do pokojíčku – ale bude zvídavé a jakmile začne lézt – začne zjišťovat, co se děje v okolí. Nebývá pro něho složité vyšplhat přes židličku a stůl na okenní parapet a tady se prosím zastavte a začněte vybavení pokojíku zde. Využijte blokády otevření anebo bezpečnostní kliky s klíčem proti svévolnému otevření okna.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru