Terasa je další pokoj

Ne všude se podaří vybudovat terasu, zvláště pokud nemáte vlastní rodinný domek se zahradou. Ale poté je příjemné zázemí i na balkoně. Zkrátka když to počasí dovolí, tak proč nevyužít čas pod širou oblohou. A samozřejmě, aby vám zde bylo skutečně dobře, tak je třeba, abyste si prostor zařídili pohodlně a stejně pečlivě jako když si zařizujete svůj interiér doma. A pokud se jedná o terasu, tak jste v podstatě doma, ale vlastně i venku. Pro terasu je potřeba vybudovat pěkný a pevný podklad, vybrat odpovídající nábytek a nesmí chybět ani správné zastínění. V současné době se dá zakoupit i mnoho dalších praktických doplňků, které prostor zútulní a příjemně zabydlí.

posezení venku

Když sluníčko pálí

Nikdo nemá rád, když jsou venku plískanice, ale častokrát i sluníčka je dost. Je pravdou, že pobyt na čerstvém vzduchu má dostatek svých výhod, ale zkrátka před palčivým sluníčkem je třeba se rovněž chránit. Možností je skutečně hodně a záleží jen na vás, co si vyberete, případně jaké vůbec máte možnosti.

  • Jednoduchý je slunečník. Jenomže problém je, že nedokáže zakrýt všechno a pokud není dostatečně velký, poté není ani moc přínosný.
  • Módní svinovací plachty mohou být o něco větší, ale ani ty nedokáží zastínit celou terasu.
  • Výsuvná nebo kloubová markýza je trochu vyšší level. Zvládnou v pohodě zastřešit celý prostor terasy nebo i balkonu. Výhodou je, že se dají srolovat a také když nejsou potřeba, mohou být sklizeny. Většinou jsou stočeny do boxu, který nijak nepřekáží. Také je kvalitnější materiál, aby obstál při manipulacích a povětrnostních podmínkách.
  • Trvalé zastřešení je rovněž přínosné, a pokud se zvolí tvrzené sklo, průsvitný plast, polykarbonát či sklolaminát, tak jsou prostory dostatečně prosvětleny a dokonale chrání všechny na terase.

dům s terasou
Každý si samozřejmě přizpůsobí venkovní bydlení svým potřebám, což je samozřejmě dobře, protože i venku se každý může cítit jako doma, pohodlně a bezpečně.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru