Řasokoule a její pěstování

Vytvořte si jedinečné a netradiční akvárium, které poslouží jako zajímavá dekorace. Pokud hledáte vodní rostlinu, která zaujme na první pohled a zavděčíte se jí jednoduchou a nenáročnou péčí, pak je řasokoule zelená tou správnou volbou.

rasokoule-velka

Co je řasokoule

Řasokoule nebo také řasokoule zelená je typ řasy kulatého či i šišatějšího tvaru. Jsou typické svým pomalým růstem. Za rok povyrostou přibližně o 0,5 – 1 cm. S přibývající velikostí se dochází ke zpomalení rychlosti růstu. Během svého vývoje prochází určitými stádii, pro která jsou typicky daná specifika. V prvním stádiu jí vyhovuje stinné místo u dna na kameni. V dalším pak vznikají drobnější trsy vláken a ty společně utváří mechový koberec. V posledním stádiu se utváří kulovitý vzhled. U řasokoule je známá především její dlouhověkost. Může totiž existovat až 100 let.

rasokoule-baby

Jak na správné pěstování

Napadá vás, jak se vlastně tato vodní rostlina správně pěstuje? Pěstování řasokoule není vůbec složité, patří totiž mezi nejméně náročné rostliny na celé planetě. O řasách je známé, že dokážou přežít i ve velmi extrémních podmínkách. A i právě proto je tak oblíbená. A jak tedy na to? Jako ideální podmínky jí postačí pravidelná výměna vody v intervalu 1x za 1 – 2 týdny a slabé světlo. Můžete jí dopřát i speciální péči, a to tak, že ji při každé výměně vody jemně vyždímáte. Dojde tak k vyplavení nežádoucích nečistot. A kam řasokouli umístit? Můžete ji mít v akváriu, dóze nebo jakékoliv skleněné nádobě, do které proniká světlo. Příliš světla jí ale může uškodit. Vyvarujte se proto umístění u okna a na přímém slunečním světle. Díky svému vzhledu a nenáročným požadavkům na přežití je tak řasokoule zelená v akváriu i v jiné nádobě skvělým interiérovým doplňkem a hodí se do domácnosti, ale i do kanceláře.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru