Drahý masiv anebo levnější lamino?

Dnešní moderní kuchyně dokážou splnit sny každé hospodyňky. Barové pultíky s vysokými stylovými barovými židličkami anebo svého času trendy ostrůvek uprostřed místnosti, kde se vaří, peče, smaží. Internetová studia anebo nábytkářské firmy nabízejí nábytek dle vašeho přání na míru. Pokud si nevíte rady s optimálním umístěním kuchyňské linky, obraťte se na odborníky. Profesionál vám navrhne kuchyň vašich snů. Ale vy jste ta, která udává tón. Vy víte, jak se pohybujete, na co dosáhnete, jaké věci chcete mít v nejbližším dosahu.

kuchyňský ostrůvek uprostřed místnosti

Zda potřebujete špízku anebo se bez ní obejdete. Ale možná co nevíte je, jaké jsou na trhu materiály, ze kterých bude moci být váš sen vyroben. Proto si nechte poradit a vy už si vybírejte podle svého pocitu anebo možná dáte přednost praktičnosti. Volba už je jen na vás.

venkovská dřevěná kuchyně

Pokud jste „přírodního založení“, pak můžete mít sice za více peněz, ale výsledek bude stát za to – kvalitní a stylovou kuchyň z masivu přesně na míru. Není nad přírodní materiál, který je příjemný na pohled a dodá celému interiéru pocit tepla a pohody. Naturalistický styl dřeva dodá vždy na útulnosti, ať je to bříza, buk, dub, jasan, třešeň, ořech, olše, smrk, mahagon, javor, borovice anebo teak a ostatní exotické stromy. Dřevo se dá navíc frézovat do speciálních tvarů, vyřezávat ornamenty a různá jiná zdobítka, kterými jsou rustikální kuchyně vyhlášené, jako např. rozmanitá zábradlíčka, mřížky jako výplně dvířek, obloučky, vlnky či světelné rampy. Tento materiál lze s úspěchem mořit v široké skále odstínů a přírodních barev. Má ale dvě nevýhody. Je zhruba dvakrát tak dražší než levnější laminát a je náročnější na údržbu.
Pokud musíte na nové kuchyňské lince více šetřit, zvolte laminát. Lamino je barevně stálé a linka vyrobená z tohoto materiálu vypadá také luxusně, obzvláště když zvolíte lesklý povrch. Je snadné na údržbu a je navíc odolně proti vlhku a otěru.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru