Základní lidská potřeba

V první chvíli každého napadne jídlo a pití. To zajisté k životu také potřebujeme. Jenomže mezi ně řadíme i samotný spánek. Podle statistik totiž jednu třetinu sladce prospíme, nebo lépe řečeno měli bychom. A rozhodně je tu ještě jeden problém. Nikdy ho nemůžeme naspat do zásoby a rozhodně si ho nemůžeme nijak odpírat. Tělo potřebuje každý den odpočinek, a když není, člověk to ihned pocítí na psychickém stavu. Je nevyspalý, nesoustředí se, je nervózní, ale nedokáže si poradit ani se stresovými situacemi. Dopouští se snadněji chyb a mnohdy tím ovlivní svůj život i životy ostatních lidí. Především za volantem snadno upadá do mikrospánku a následky mohou být skutečně tragické. Kdo má časté bolesti hlavy, tak by si měl udělat takovou malou prohlídku sám v sobě, zdali dostatečně odpočívá.luxusní ložnice s osvětlením

Bez postele to nepůjde

Mnohdy nemusí být na vině málo času na spánek, ale nekvalitní nábytek. Lépe řečeno postel a veškeré k ní patřící vybavení. Ta by měla být základním prvkem v ložnici. Důležitá je přirozeně pevná konstrukce, ale také ložní plocha, aby měl člověk dostatečné místo na otočení. Pro jedince je nejčastěji zvolený rozměr 80 x 200 cm, ale rozhodně je lepší pouvažovat o trochu větším a to 90 x 200 cm. Manželé si zkrátka musí dopřát jednou tolik, přece jenom jsou dva. Specialisté ještě doporučují jeden trik a to je zvolit si ložní délku takovou aby byla o 20 nebo raději 25 cm větší, než výška ležící osoby. Mnohdy si musí jedinci nechat postel vyrobit na míru, aby se pohodlně vyspali.ložnice ze dřeva – masivu

Ani tyto komponenty nelze podceňovat

Když máme vyřešenou postel, tak to zajisté nekončí, to je pouhý základ a je třeba si ještě zvolit další prvky pro kvalitní spánek.
Postelový rošt – i v tomto případě je možný výběr a bez něho bychom se neměli domů rozhodně vracet.
Matrace – na té bychom nikdy neměli šetřit. Na trhu je dostatečné množství možností a každému vyhovuje úplně něco jiného. Není problém navštívit obchod, kde se dá vyzkoušet tvrdost a také pohodlí tohoto prvku. Tady bychom se neměli nikdy bránit vyšší investici.  
Ložní prádlo – věnovat pozornost musíme i polštářům a peřině či dece. Rozhodující bude i kvalitní povlečení, abychom se mohli pěkně zachumlat a sladce spinkat.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru