Co je třeba zařídit v dětském pokoji

Máte celou řadu věcí, na které musíte myslet ještě předtím, než začnete rekonstruovat. Protože jakmile se do toho pustíte, musíte být schopni rychle reagovat na dostatky i nedostatky. Mnohdy je tím největším nepřítelem čas, peníze a také naprostá nepřipravenost. Všechno lze postupně a dopředu eliminovat, takže rekonstrukce proběhne co možná nejlépe a bez zbytečných dramat a problémů.maličké světlo v temnotě domu

V tomto článku si ukážeme, co potřebuje mít každý dětský pokoj, který se hodláte zařizovat – berte v úvahu to, že dítě tam stráví podstatnou část jeho života a částečně i část dospělého života, takže musíte pokoj zařizovat co možná nejvíce univerzálně. Určitě se vyhněte permanentním infantilním zdobením pokoje a nejrůznějším interiérovým řešením, které jsou spíše jednorázové a určitě nebudou plnit svou funkci, jakmile dítě dospěje. Samozřejmě, že pokoje například speciálně pro batolata jsou krásná, ale jak bude dítě stárnout, bude hledat trošku jiné věci ve svém pokoji.
napájecí kabel zastrčený do zásuvky na bílé zdi

  1. Postel, to je základ = musí to být dostatečně pohodlná postel, případně palanda pro sourozence a musí tam být dostatek prostoru pro dítě a pro jeho noční stolek či podobnou věc.
  2. Světlo = na osvětlení můžete vždycky zavěsit nejrůznější ozdoby a podobné blbůstky, které posléze můžete vyměnit či úplně sundat, zatímco bude dítě růst.
  3. Vypínače a zásuvky = ideálně byste měli hledat kvalitního dodavatele, jehož výrobky vydrží celé generace, například jako jsou Schneider unica basic vypínače a zásuvky, ty vypadají velice dobře stylově a jsou neutrální a hodí se zkrátka ke všemu.
  4. Skříně = dbejte na to, aby se na ně spíše dalo lepit a zase sundávat. Určitě nekupujte nejrůznější malé skříňky pro děti a krámy, ze kterých dítě vyroste a vy tak akorát zbytečně vyhodíte peníze, protože je to jednorázová záležitost.

Pokud jste již pevně rozhodnuti nad tím, jak má váš dětský pokoj vypadat, je to jenom dobře. V jiném případě jsme rádi, že jsme mohli sloužit jako inspirace.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru