Proč je klimatizace prospěšná našemu zdraví


Klimatizační systémy jsou častým tématem debat o tom, zda jsou našemu zdraví prospěšné. Spousta lidí tvrdí, že klimatizace bývá příčinou zvýšeného rizika vzniku angín. Je to pravda pouze částečně. Pokud je klimatizace správně nastavená, pak k tomuto problému v žádném případě nemůže dojít. Zásadní podmínkou jejího používání je nastavení klimatizace tak, aby rozdíl mezi vnější a vnitřní teplotou nebyl vyšší nežli 6°C. Pokud se tato zásada dodrží, pak můžete očekávat pouze kladný vliv na svoje zdraví a životní komfort. Jednou z výhod klimatizace do domu je to, že si můžete nastavit teplotu v každé jednotlivé místnosti.

klimatizace

  • Například klimatizace v ložnici.
    • Je známým faktem, že v přehřáté ložnici se kvalita spánku rapidně snižuje a v parných letních dnech není možné často dostatečně vyvětrat.
    • A právě v tu chvíli oceníte klimatizaci, která vám vytvoří ideální prostředí pro spokojený spánek.

Stop vlhkosti

Klimatizační systémy Klima Barabáš jsou velice prospěšné také ve vlhkých bytech. Jsou totiž určené nejen k ochlazení vzduchu a jeho vyčištění, ale také dokáží účinně snižovat vlhkost. Tím pádem efektivně zabraňují vzniku plísní a bakterií. Navíc je prokázáno, že ve vlhkém prostředí trpí rovněž elektronika, u které se nepříznivými podmínkami snižuje životnost. Dalo by se tedy říci, že investice do klimatizace do bytu vám ušetří finanční prostředky i zdraví.

klimatizace do domu

Nastavení časovače

Velkou výhodou moderních klimatizačních systému je možnost nastavení časovače. Stačí si s předstihem nastavit dobu, kdy má být místnost klimatizována a vy přijdete tak do prostředí, které je z hlediska teploty a vlhkosti ideální. Časovač můžete využít jak při ranním příchodu do své kanceláře, tak i při návratu ze zaměstnání domů. Pokud si nejste jisti tím, jak vybrat klimatizaci, pak se poraďte se zkušeným odborníkem.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru