Krása, která nikdy neodkvete

Není ani na chvíli pochyb o tom, že snad každá žena miluje květiny. A že existuje tisíce rozdílných možností, jak udělat ženám radost právě kyticí jejích oblíbených květů. V podstatě nevinný stonek s krásným květem v sobě ukrývá daleko více, než jen to, co je na první pohled vidět. Je v něm ukrytý svým způsobem život, vůně a dokonce vytváří jakousi kulisu pro rozsvětlení místa, kde bude mít dočasný život. Nebudeme si nalhávat, že živé květy bohužel mají omezenou dobu na to, aby zkrášlily naše domovy. Nicméně, můžeme jejich působení radosti ještě prodloužit a to klidně i na dobu pěkně dlouhou. Tak uchováme i vzpomínku, která se k darované kytici váže.inspirace sušených květin

Letní nabídka je poměrně pestrá

Dekoraci ze sušených květin si můžeme postupně přichystat. Postačí, když z letních procházek si přineseme květiny, které nás zaujaly nebo jsou nám blízké. Musíme si zkrátka pospíšit, než nám letní krása odkvete. Pokud chceme, aby nás těšily i v zimě, je více než jasné, že na řadu musí přijít sušení. Když zvolíme správnou techniku, tak nás budou těšit různé vazby i po mnoho let, než nás omrzí. Případně máme vhodný dárek pro někoho, kdo má ke květinám podobný vztah.

Metod je skutečně mnoho

Nejzajímavější je asi samotná barevnost květů, a když ji chceme uchovat, tak se nám vyplatí postupovat tímto způsobem.

  • Budeme potřebovat dostatečně velkou nádobu, která se dá uzavřít a do které můžeme květiny nebo i ozdobné trávy vložit.
  • Zakoupíme si silikagel a prosypáváme jím uložené květiny nebo květy, záleží, co s nimi máme v plánu. Jen je třeba s ním zacházet opatrně, abychom nepoškodili tu naši kvetoucí krásu. Můžeme použít i borax, kamenec nebo křemičitý písek.
  • Takto necháme týden. Nevýhodou je velká křehkost, ale zůstává barevnost, což krásně oživí prostory.

sušené růže
Pokud chceme odolné květy, využijeme jinou metodu, ale ztratíme přirozenou barvu.

  • Budeme potřebovat glycerin, který naředíme v poměru 1:2 horkou vodou.
  • Tento roztok nalijeme do nádoby, kde jsou květiny, stonky budou pěkně sosat roztok, který jim nahradí buněčnou tekutinu. Ta pěkně prostoupí až k vrcholu rostlinky.
  • Tato metoda je velmi vhodná pro dužnaté listy nebo větvičky.

Také lze skvěle propojit obě dvě metody a získáme celkem dostatečný materiál pro vlastní tvorbu.

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru